­logo_facebook.jpg­

 

Absolvent_2019.jpgjekabpilspamskola.jpg

Jēkabpils novada pirmsskolas izglītības iestāžu vadītājas un metodiķes viesojās mūsu skolā, lai iepazītos ar attīstības centru un tā sniegtajām iespējām. Patīkamā gaisotnē ritēja starpnovadu pieredzes apmaiņa.


skolotajudiena2019.jpgskolotajudiena2019b.jpg

Skolotāju diena ir īpaša diena Cēsu Bērzaines pamatskolas skolotājiem. Šogad, 4. oktobrī, skolēni skolotājus iepriecināja ar dažādiem muzikāliem sveicieniem.Jauki skanēja 4. klašu kora dziedātā dziesma “Paši skaistākie vārdi”. 4.b. klases skolniece Evelīna Tilipa izpildīja solo dziesmu “Es varu būt tā” Terēzas Zagorskas un Denisa Sovera dejas pavadījumā. 6. klases skolēni izpildīja dziesmu “Ripoja akmens” un 8. klases meiteņu ansamblis dziedāja dziesmu “Vokors īt”. Koncerta noslēgumā 9. klases skolēni pārsteidza visus skolotājus ar īpašu dāvanu – svētku torti. Paldies sk. Sintijai Mašlakovai, kura kopā ar zēniem mājturības stundās izgatavoja skolotājiem dāvaniņas - krūzīšu paliktņus ar latvju spēka un aizsardzības zīmēm.


rudenspiladziti.jpg

Zelta rudenas Pīlādzītī. Acis darba izbijās, rokas darbu padarīja! Palīdzam ar prieku!


3ekskursija.jpg

1. oktobrī 3. klases skolēni kopā ar skolotājām Ievu un Guntu devās mācību ekskursijā uz Latvijas Etnogrāfisko brīvdabas muzeju. Muzejā mūs sagaidīja gide Inga, kura ļoti interesanti pastāstīja par iepriekšējo paaudžu dzīvi. Apskatījāmies dažādās zemnieku sētas, amatnieku mājas un darbnīcas, lielās vējdzirnavas. Pēc tam devāmies uz “Rāmkalnu gardumu” ražotni. Tur mūs iepazīstināja ar darba procesu, kā tiek gatavotas dažādas augļu un ogu sukādes. Bērni darbojās arī praktiski, gatavojot pastilas. Ekskursijas noslēgumā baudījām dažādos gardumus.  Liels paldies sk. Dagnijai, kura izplānoja un noorganizēja šo ekskursiju!


mikeldiena2019.jpg

Miķeļi jeb Miķeļdiena ir latviešu rudens Saulgrieži un ražas svētki. Miķeļdiena ir diena, kad nakts ilgums ir vienāds ar dienas ilgumu. Diena, kad lielai daļai ražas jābūt rūpīgi saliktai ziemas krājumos.

Arī mūsu skolā 30. septembrī Mazajā zālītē notika lielais Miķeļdienas tirgus, kurā čakli tirgojās 1. - 4. klases skolēni un skolotāji ar savu sarūpēto ražu. Gardumus un skaistumus sagādāja gan no mājām, gan no skolas dārzā izaudzētā. Pirms sākās lielā iepirkšanās, skolotāja Jūlija mums pastāstīja, kas tad īsti ir Miķeļi un ko Miķeļdienā dara. Skolotāju Māras, Ievas un Sanitas pavadībā dziedājām dziesmas, klausījāmies lauku orķestri un dejojām rudenīgas dejas. Tad pienāca brīdis, kad bija jāpierāda savs spēks biešu noturēšanas sacensībās. Uzvarēja Ralfs Podnieks, Terēza Zagorska un Evelīna Tilipa.

Skolēni bija sagatavojuši gardus ābolu kēksiņus, dažādus ievārījumus, sulas, dekorus no kartupeļiem, atnesuši ķirbjus, kabačus, burkānus, ābolus, tomātus, šokolādes pankūkas, ābolmaizi, dzērvenes un vēl daudz dažādus kārumus ar kuriem tirgoties. Tie, kas bija čakli samācījušies skaitāmos pantiņus, mājup devās ar dažādiem gardumiem un kārumiem gan sev, gan vecākiem. Paldies arī 5. klases skolēniem, kas nāca talkā un palīdzēja pirmklasniekiem tekoši noskaitīt dzejolīti, tautas dziesmu vai ticējumu. Paldies visiem bērniem un skolotājiem par jauko un lustīgo Miķeļdienas svinēšanu!

 


pargajiensbd2019.jpg

27. septembrī pirmsskolas grupiņas kopā ar bērnu vecākiem un vecvecākiem devās ceļojumā uz Ozolkalnu. Nonākot Ozolkalnā, katram bērnam tika iedota audzinātāju Dinas, Sarmītes, Daces, Antras, Lienes un Ineses sagatavota somiņa ar uzdevumiem. Bērni čakli lasīja visu uzdoto – lapiņas, čiekurus, akmentiņus un sūnas. Pildot uzdevumus, atradās sārtas brūklenes, kuras dažiem bērniem un vecākiem garšoja tik ļoti, ka ēda paši un cienāja arī citus. Liels pārsteigums bija estrādē, kur visi tika cienāti ar gardiem pīrāgiem, tos visu ceļu bija nesušas uzticamās auklītes Astrīda, Ella un Irēna. Pārgājienu pavadīja arī Rūdolfa sunītis Žaks. Daudzi bērni gribēja ar pīrāgiem pacienāt arī Žaku, tomēr suņiem pīrāgi neesot veselīgi.Kad visi bija uzkoduši gardumus, baudot skaisto rudens ainavu Gaujmalā, devās atpakaļ uz skolu.


piladzciemsrudens.jpg
Rudens svētki Pīlādžciemā! Ar jauku kopā būšanu, smiekliem, mazu teātra izrādi, dažādām aktivitātēm par un ap rudeni un āboliem. Paldies visiem Pīlādžciema apmeklētājiem!


OrkestrsCata.jpg

25. septembrī CATA kultūras namā notika Ķīnas tautas instrumentu kamerorķestra “Forbidden City Chamber Orchestra” koncerts, kuru apmeklēja daudzi mūsu skolas skolēni, skolotāji un darbinieki. Tā bija brīnišķīga iespēja Cēsīs atkal dzirdēt ķīniešu skaistos un interesantos skaņdarbus – gan klasiskus, gan modernus. Šī pasaules slavenā kamerorķestra sastāvā spēlē 11 mūziķi no Ķīnas Mūzikas konservatorijas. Seno instrumentu skaņas klausītājus ieveda Ķīnas mūzikas pasaulē. Ar lielu interesi un aizrautību klausītāji vēroja ķīniešu tautas instrumentus : erhu (ķīniešu vijole), pipa (bumbierveida stīgu instruments), ruan (flautai līdzīgs instruments), dagu (bungas), guzheng (citārai līdzīgs instruments), xiao (flauta), yangqin (ārzemju citāra) u.c. Paldies organizatoriem par brīnišķīgo iespēju baudīt šo koncertu!


lelluteatris.jpg

25. septembrī, mūsu skolas Lielajā pasākumu zālē ciemojās leļļu teātra "Tims" aktieri un lelles ar muzikālo leļļu izrādi bērniem “Mošķu diena”. Izrādi apmeklēja pirmskolas bērni un 1.- 6. klašu skolēni. Leļļu stāsts mācīja kā būt labiem, lai mošķi (sliktās īpašības),mūs nenomāktu. Izrādi papildināja skaistas, izzinošas un jautras dziesmas un mūzika.


erasmusprojekts.jpgerasmusprojektsk.jpg

Sākts projekts "Pieci ceļi - pieci zināmi ceļi"


erasmus2019_09.jpg

Erasmus+ projektā “Piecas sajūtas – pieci zināmi ceļi” Lietuvā šobrīd piedalās mūsu skolas skolēni Marks Sviklis, Arita Mieze, Hedviga Mieze, Elvis Pujāts, Jānis Logins, Laine Alksnīte un skolotājas Inese Aide un Sigita Kažoka.


Olimpiade_2019.jpg

20. septembrī, kā daudzās Latvijas skolās, tā arī pie mums viss skolas kolektīvs aktīvi piedalījās Olimpiskajā dienā. Sporta skolotāji Arnita Mote un Normunds Ganiņš sagatavoja interesantus spēka un pacietības vingrinājumus, kuri bija jāizpilda pie tiesniešiem – gan skolotājiem, gan 9. klases skolēniem. Vingrinājumi bija daudz un dažādi, piemēram, lekšana ar lecamauklu, bumbas mešana grozā, presītes.

Noslēgumā visi izpildījām vienotu vingrinājumu, kuru priekšā rādīja skolotāja Arnita Mote ar saviem uzticamajiem vingrotājiem Aleksandru Solvitu Popoviču, Terēzu Zagorsku un Denisu Soveru. Sacensību uzvarētāji no pirmās klases ir - 3. vietas ieguvēji Laura Smirnova, Patrīcija Anete Dreimane un Edgars Didžus, 2. vietas ieguvēji Gustavs Lūsis, Mārtiņš Brengmanis-Ābele, Ksenija Aļūsova, Ralfs Podnieks un Ričards Jackovskis, 1. vietas ieguvējus Julianu Popoviču un Edmundu Didžus.Uzvarētāji no 2. klases – 3. vieta Montai Ozoliņai un Ralfam Svitkam, 2. vieta Melānijai Soverei un Raimondam Oskaram Riekstiņam, 1. vieta Markusam Dudānam un Katrīnai Lūkinai.Sacensību uzvarētāji no 3. klases – 3. vietā sveicam Alisi Valci un Aleksi Barānu, 2. vietā sveicam Sintiju Ļinovu, Danielu Bogdanaviču un Ēriku Rozenbergu, 1. vietā apsveicam Keriju Brišku, Oļegu Lapiņu un Alisi Popoviču.Uzvarētāji no 4. klases – 3. vietā Alise Eltermane un Sergejs Fomičovs, 2. vietā Terēza Zagorska un Deniss Sovers, 1. vietā sveicam Amandu Kilipu un Nauri Krūmiņu.Starp 5.- 6. klašu meitenēm trešo vietu ieguva Kristiāna Aleksejeva, otro vietu - Emīlija Rūta Samoviča. Ar pirmo vietu apsveicam Aleksandru Solvitu Popoviču. Zēniem trešās vietas ieguvējs ir Kristaps Jānis Bahmanis, otrajā vietā - Mārcis Eltermanis un pirmajā vietā sveicam Kirilu Mihailovu.7.- 9. klašu grupā ar trešo vietu sveicam Samantu Ošu un Danielu Pētersonu, ar otro vietu apsveicam Laini Liepiņu un Vitāliju Jolkinu. Pirmās vietas ieguvēji ir Elvīra Popoviča un Linards Megris.Paldies visiem skolotājiem un skolēliem, kuri uzņēmās svarīgo tiesneša lomu!Paldies skolotājiem Arnitai Motei un Normundam Ganiņam par kustīgo pasākumu!


dzejasdiena2019.jpgdzejasdiena20192.jpg

25. septembrī “Citāda dzejas stunda” notika 8., 9. klasei. To vadīja nevis skolotājas Irita vai Sandra, bet gan skolas šefpavārīte Jana un elektriķis Dzintars.

Bija interesanti paklausīties Janas runātos iecienītāko autoru- Ā.Elksnes, A.Čaka, E.Veidenbauma - dzejoļus un Dzintara skandētās dziesmiņas, kuru vārdu autori ir latviešu dzejnieki, kas pratuši izteikt gan mīlestības smeldzi, gan apdziedāt Latvijas dabas skaistumu.Paldies Janai un Dzintaram par uzdrīkstēšanos stāvēt pusaudžu auditorijas priekšā un dzejiskas noskaņas radīšanu!

 


Ekskursija201909.jpg

Mēs – 5.a klase ar skolotājām Sanitu Ceriņu un Inesi Zīberi - devāmies ekskursijā uz Raunu. Apciemojām čipsu ražotni “Latnature”, kurā gatavojām trifeles un nogaršojām dažādu garšu dabīgos čipsus. Trifeles gatavojām no sablenderētiem produktiem (piemēram kokosa, burkānu pulvera, kanēļa u.t.t.). Uzzinājām daudz interesanta par to, kā no dažādiem dārzeņiem – kāpostiem, burkāniem, bietēm, selerijas – pagatavo dabīgus, veselīgus un kraukšķīgus čipsus. Cienājāmies ar tēju un jaukām sarunām. Pēc tam pie Raunas Staburaga ēdām pusdienas un spēlējām jautras spēles. Paldies skolotājām, klasesbiedriem un šoferītim par jauko dienu!

 


Rudens saulītē "Pīlādzītī" 1.grupas ķipari sagaidījuši savu pirmo ražu!


More2019.jpg

Šī gada 19. septembrī 5. B un 6. B klases skolēni devās ekskursijā uz Mori. Pateicoties brīnišķīgajiem laikapstākļiem, mēs kārtīgi izbaudījām pastaigu Mores Safari – briežu parkā, pacienājot briežus ar mūsu pašu skolas dārzā izaudzētajiem burkāniem un āboliem. Briežu dārzā daudzos aplokus apdzīvo apmēram 400 dzīvnieki – dambrieži un staltbrieži. Tā kā bijām diezgan klusi, daudzi zvēri nāca tuvu un mēs visi tos varējām pabarot no rokas. Tālāk devāmies uz Mores kaujas muzeju, kurš izveidots tur, kur II Pasaules kara laikā notika sīvas cīņas starp latviešu leģionāriem un padomju armijas karavīriem. Uzzinājām daudz par to, kā un kur dzīvoja karavīri, ar kādiem sargiem un ieročiem viņi aizsargāja dzimteni. Visiem bija liels prieks par brīvdabas ekspozīcijā esošo tanku T-34 un daudzajām kara mašīnām, kurās visās bija ļauts ierāpties, uzrāpties un sajust kā nu bijis agrāk. Muzejā uzzinājām, ka netālu – Mores kaujas atceres parkā – varam redzēt, kur kara laikā tranšejās slēpušies karavīri. Tā pagāja mūsu diena – saules, siltuma un jauku mirkļu pavadīta.


Horse2019.jpg

Aizraujošais brauciens

Es nevarēju sagaidīt trešdienu, jo mēs ar klasi braucām ekskursijā.

Mēs apskatījām Sietiņiezi. Tur bija daudz augstu klinšu, un cilvēki bija iegravējuši tur daudz dažādus rakstus, ornamentus. Skolotājas bija mums izdomājušas konkursu, kurā bija jāmeklē un jānoformē pēc iespējas vairāk sirsniņu. Mani pārsteidza sirsniņu skaits, ko safotografēja Anna. Es uzzināju, ka Sietiņiezis ir 15 m. augsts un 400 m plats. Es jutos labi, jo mēs pavadījām laiku svaigā gaisā. Tālāk mēs devāmies uz Kocēnu zirgaudzētavu.

Zirgaudzētavā mēs apskatījām seglus, ķiveres, treneru aprīkojumu, ratus, ar kuriem ved cilvēkus, karieti un vēl citas interesantas lietas. Mēs glaudījām zirgus, cienājām ar burkāniem, kā arī pieneņu lapām. Mani pārsteidza zirgu daudzums, kuri mitinājās zirgaudzētavā. Es uzzināju, kā sauc katru zirgu un viņu šķirni. Es jutos labi, jo mums ļāva izjāt ar zirgu. Nākamā pietura bija Sajūtu parks.

Sajūtu parks bija mana mīļākā vieta. Man tur ļoti patika, jo mēs bijām mežā svaigā gaisā. Mūs pieķēdēja ar trosi, un mēs gājām pāri visiem šķēršļiem. Sākumā bija bailīgi, bet vēlāk varēju skriet pāri šķēršļiem. Visvairāk man patika braukt pāri Gaujai, ja neskaita to, ka iesprūdu Gaujas vidū vairākas reizes.

Man ļoti patika šī ekskursija, jo tā bija ļoti interesanta. Nevaru sagaidīt nākamo ekskursiju.

Una Valce


mezapastaiga.jpg

12.septembrī 6.klases skolēni piedalījās LVM organizētajā pasākumā “Meža ekspedīcija”, kura mērķis veidot skolēnu izpratni par meža nozīmi un mācīt aizsargāt mežu. Skolēni veica praktiskus uzdevumus: noteica cik koku aug 1ha, mērīja koku augstumu, noteica vecumu, iepazinās ar meža strādnieka specapģērbu un motorzāģi. Skolēni uzzināja kur izmanto tautsaimniecībā no koka iegūtos materiālus, kā notiek mežu atjaonošana.


dzeja201909.jpg

Septembris ir Dzejas dienu mēnesis arī mūsu skolā. 13. septembrī plkst 11.45 skolas Mazajā zālē Pirmsskolas un 1. – 4. klases skolēnus iepriecināja Muzlikāli literārā dzejas stunda “Kā dzejolis multfilmā pārvērtās”. Kāpēc tieši multfilmā? Izrādās – dzejnieku rakstītie vārdi dzīvo ne tikai dzejas grāmatās, bet, vērīgāk ielūkojoties un ieklausoties, tos varam atrast arī multfilmās. Pasākumu vadīja atraktīvā Cēsu Centrālās Bibliotēkas Bērnu nodaļas vadītāja Lāsma Vasmane-Mašina. Stāstot, mācot un atgādinot mums visiem par dzejniekiem Jāni Raini, Aspaziju, Vili Plūdoni, Jāni Peteru, Viktoru Kalniņu (Viku), Ojāru Vācieti. Lāsma atgādināja, cik jauki ir lasīt dzejoļus un stāstus, tos noskatīties kā multfilmas un pārrunāt ar draugiem lasīto un redzēto. Noskatījāmies fragmentus no latviešu skaistākajām multfilmām – “Zaķīšu pirtiņa”, “Si-si-dra”, “Ness un Nesija”, “Sēd uz sliekšņa Pasaciņa”, “Mākonītis un Mākonīte” - , kā arī fragmentu no Jāņa Skuteļa intervijas ar dzejnieku Jāni Peteru par to, kā jūtas dzejnieks, kad viņa dzejolis tiek pārvērsts par dziesmu vai multifilmu. Pasākuma noslēgumā skolēni teica lielu paldies ar aplausiem, apskāvieniem un ziediem.


Novuss201909.jpg

Mūsu skolā viens no iecienītākajiem sporta veidiem ir novuss.To spēlējam visi – gan skolēni, gan skolotāji. Arī šoreiz, 12. septembra pēcpusdienā, sporta skolotāja Normunda Ganiņa organizētā novusa turnīrā piedalījās skolēnu-skolotāju komandas no5. līdz 9. klasei – Sabīne Trofīmova, Margarita Jolkina, Vitālijs Jolkins, Raivis Sinka, Agnese Lauva, Hedviga Mieze, Samanta Oša, Elvīra Popoviča, Aleksandra Popoviča, Jānis Logins, Kristofers Nordvigs, Vanesa Eltermane. Arī skolotāji piedalījās sacensībās - Inna Andrejeva, Sanita Ceriņa un Normunds Ganiņš. Trešo vietu ieguva skolotāja Inna Andrejeva un 8. klases skolniece Agnese Lauva. Ar otro vietu apsveicam 8. klases skolnieces Hedvigu Miezi un Elvīru Popviču. Un ar lieliem aplausiem sveicam pirmās vietas ieguvējus Margaritu Jolkinu un skolotāju Normundu Ganiņu. Liels paldies visiem skolotājiem, kas cīnījās kopā ar saviem skolēniem. Paldies visiem atbalstītājiem un skolotājam Normundam Ganiņam par sportiskajām aktivitātēm mūsu skolā!


rudenszimejumi.jpg

Mūsu skolas 4. b klases skolnieces vakar, 11. septembrī, radoši un pacietīgi zīmēja rudeni, lai piedalītos žurnāla "Spicītes" konkursā "Es to varu - Rudens mākslinieks". Vēlam veiksmi!


erasmus201909.jpg

Eiropas Savienības Erasmus+ projekts ienāk skolā.

Cēsu Bērzaines pamatskolas – attīstības centra skolotāja Inese Aide un skolēni uzsāk dalību Eiropas Savienības Erasmus+ projektā “Piecas sajūtas – pieci zināmi ceļi”. Projektā izveidojās trīspusēja partnerība starp Horvātiju, Lietuvu un Latviju. Tas paredzēts jauniešiem ar intelektuālās attīstības traucējumiem, kuri dzīvo un mācās speciālās izglītības un aprūpes iestādēs. Skolotājas Ineses Aides ilggadīgā pieredze dažādos starptautiskos projektos ir devusi nozīmīgu ieguldījumu skolēnu ikdienā. Projekta mērķis ir apmainīties ar labo praksi dalībvalstu vidū. Jauniešiem apmaiņas programmā būs lieliska iespēja iepazīt citus cilvēkus, attīstīt komunikācijas prasmes, kas veicinās sociālo integrāciju attīstot piecas maņas – dzirdi, redzi, garšu, pieskārienu un ožu. Šauļu bibliotēka jau vairākus gadus sadarbojās ar speciālām skolām un ir parakstījusi oficiālu sadarbības līgumu. Vizītes laikā viesi apmeklēja Šauļu pilsētu un Ringuva speciālo skolu, kas ir arī projekta partneris Lietuvā.


IMG_9900.JPG

3. septembrī mūsu skolā notika Sporta diena, kurā tika aicinātie piedalīties visi 1. – 9. klašu skolēni. Sporta skolotāji Arnita Mote un Normunds Ganiņš bija izdomājuši vēlnebijušas un interesantas spēles, stafetes un citas aktivitātes. Pēkšņi visus sportistus, sportistu vērotājus, atbalstītājus un tiesnešus pārsteidza kārtīgs lietus. Pateicoties sporta skolotāju un tiesnešu ātrajai izdomai un reakcijai, pasākums turpinājās skolas gaiteņos un abās zālēs. Uzvarēja draudzība. Liels paldies 9. klases skolēniem par tiesāšanu un skolotājiem par atbalstu.


1zvans201909.jpg

Šī gada 2. septembrī Cēsu Bērzaines pamatskolas – attīstības centra skolas saimei pievienojās 16 jauni pirmās klases skolēni. 6 no viņiem ir no mūsu pašu pirmsskolas grupiņām “Sprīdīši” un “Mārītes”. Pasākumu organizēja devītās klases skolotāja Sigita Kažoka kopā ar skolēniem. Skolas direktors Zigmunds Ozols visus sveica ar jauno mācību gadu. Arī Cēsu Izglītības pārvaldes vadītāja Lolita Kokina veltīja veiksmi šajā mācību gadā un 9.klases skolniecei Aritai Miezei pasniedza balvu par ieguldīto darbu un sasniegumiem mācībās. Pirmo gadu skolas gaitas iesāka neparastā veidā, jo svinīgajā pasākumā bija aicināts piedalīties viss skolas kolektīvs.Gan ar radošām aktivitātēm kustību un deju veidā, gan ar skaistām dziesmām Luīzes Alksnītes izpildījumā jauki iesākās šis mācību gads. Novēlam visiem skolēniem, skolotājiem un skolas darbiniekiem prieku, izturību un labu garastāvokli visa mācību gada garumā. Mums izdosies!


19_10_2019.jpg


­­Līdz jaunā mācību gada sākumam vēl atlikušas divas nedēļas, bet Cēsu Bērzaines pamatskolas – attīstības centra pedagogi jau ir darba noskaņās. Ar interesi klausījās un piedalījās diskusijās ar bērnu psihiatru Ņikitu Bezborodovu un Rīgas Torņkalna privātās vidusskolas vadītāju Ilzi Elizabeti Gustsoni.

2.sept..jpg

 


 

­