­logo_facebook.jpg

 

­

 

 

 

 

 

mobings_seminars.jpg

No 1.11. – 12.11.2019. piedalījāmies Erasmus+ programmas

Обучающий курс Образование в области прав человека с разноуровневыми группами

#ErasmusPlusLV#JSPA#PAFA

Apgūtās neformālās izglītības metodes veiksmīgi izmantojamas darbā ar jauniešiem un dažādām mērķauditorijas grupām, tām ir plašākas iespējas attiecībā uz aktivitātes saturu, laiku un formu, pietiekami elastīgas lai varētu izmantot dažādās situācijās. Projekta ietvaros neformālo izglītības metodes tika cieši sasaistītas ar izglītību cilvēktiesību jomā. Projekta mērķis apgūt metodes un pielietot darbā ar jauniešiem. Latvijā mobings ir aktuāla tēma pusaudžu vidū. Apgūstot zināšanas projekta ietvaros, Cēsu Bērzaines pamatskolas – attīstības centra pedagoģes Sarmīte Verpele un Sarmīte Gaiķe sadarbojās ar 9.klases jauniešiem izzinot šo nopietno tēmu caur neformālām metodēm “Diskusija”, ”Teātra forumu” un “Pasaules kafeinīcu”. Jaunieši aktīvi piedalījās un darbojās nodarbībā un izzināja, kas ir mobings, vardarbības veidi un sekas. “Vai mums ir citas iespējas?”, to diskutējot kopīgi apspriedām. Redzot jauniešu lielo ieinteresētību un atsaucību turpināsim vadīt šīs apmācības jauniešu un vecāku grupām.


Lepojamies2019.jpg

Lepojamies, ka arī mūsu skolas skolēnu radošie darbi par bērnību ir atrodami Valsts Valodas aģentūras izdotajā grāmatiņā “Mans bērnības stāsts”. Šo krājumu saņēma meitenes, kuras 2018./2019. m.g. piedalījās konkursā: Solvita Aleksandra Popoviča, Adriāna Belova, Hedviga Mieze, Arita Mieze, Viktorija Oša.

 


SkudraUrda.jpg

8. janvārī „Sprīdīši” un „Mārītes” turpināja iesākto ceļu – izprast, kā dzīvot „zaļāk”, taupot dabas resursus. ZAAO projekta ietvaros, pirmsskolā viesojās skudra Urda, lai nosvinētu dzimšanas dienu kopā ar bērniem. Jaukā, draudzīgā atmosfērā raisījās sarunas, diskusijas par dažādu materiālu traukiem, galda piederumiem, iespēju tos lietot atkārtoti. Bērni klāja svētku galdu, kopā ar skudru Urdu baudīja zāļu tēju, ar kustībām attēloja dabā atrodamas dāvanas Urdai dzimšanas dienā.

Redzētā multfilma rosina pievērst uzmanību produktu iepakojumam, domāt par dabas resursu taupīšanu ikdienā.

Paldies skudrai Urdai un ZAAO projektam par dabai draudzīgas domāšanas un rīcības veicināšanu!


Cesu_dargumi.jpg

6. janvārī čaklākie skolas bibliotēkas grāmatu lasītāji devās “Cēsu apslēpto dārgumu meklēšanas ekspedīcijā nr. 2.”, jo neilgi pirms Jaunā gada skolas bibliotēkā tika saņemta slepena vēstule ar norādēm, kur dārgumus meklēt. Vēstulē bija teikts, ka dārgumu meklētājiem jāprot nokļūt dažādās Cēsu vietās pa īsāko ceļu, un sešās pieturas vietās viņus gaidīs dažādi pārbaudījumi.


Ziemessvetki_2019.jpg

19. decembrī notika lielais 1.- 4. klašu un 5.- 9. klašu Ziemassvētku pasākums ar koncertu, labo un teicamo, centīgo skolēnu apbalvošanu. 1.- 4. klašu pasākumā bērni gan dziedāja, gan dejoja, gan izpildīja akrobātiskus vingrojumus. Uz pasākumu tika aicināti arī vecāki un bijušie skolas darbinieki. Pasākumu vadīja māsas Hedviga un Arita Miezes – diena un nakts. Pasākuma beigās pie bērniem viesojās mīļi gaidītais Salavecītis. Arī pašam Salavecītim bija liels prieks uz skatuves redzēt tik daudz labo un teicamo, un centīgo skolēnu un pasniegt tik daudz dāvanu. 5.- 9. klašu pasākumu vadīja 8. klases rūķu komanda. Koncertu ievadīja skolotājas Gunitas Misuļinas – Puķītes dziedājums. Ļoti gaidīts bija Salavecītis, bet viņu nozaga nepaklausīgie puiši. Kamēr vecītis tika turēts gūstā, skolēni izpildīja Ziemassvētku dziesmas, dejoja un rādīja iespaidīgus akrobātiskus priekšnesumus. Ar rūķu, dziedātāju, dejotāju un skatītāju palīdzību Salavecītis tika atgūts sveiks un vesels un ieradās skaļu aplausu pavadīts.  Patīkamā gaisotnē bija pavadīts pirmssvētku vakars mūsu skolā. Liels paldies skolotājiem par ieguldīto darbu  koncerta tapšanā. Jauno gadu uzsākot, iepriecinām jūs ar siltajām atmiņām un fotogrāfijām no pasākuma. Lai mums visiem veselība, centība un aizrautība mācībās. Lai veicas!

 


spridisi_svetki.jpg

Šogad  svētkus “Sprīdīši”svinēja pavisam savādāk, ne tā kā citus gadus.

Katru rītu grupiņābija ciemojies rūķis, lai atstātu vēstījumu un kādu pārsteigumu bērniem. Lai kā kustīgie “Sprīdīši”centās ieraudzīt veiklo dāvanu gādātāju, tomēr nekas neizdevās. Bērni tik pamanīja aizmirsto rūķa mici ,dažādās grupas vietās, kā arī dāvanu kasti, kas bieži atradās pavisam dīvainās vietās.

Svētku dienā rūķis bija atstājis norādes, pēc kurām, kopā ar vecākiem, bērni devās izpildīt uzdevumus un rotāt eglīti, kā arī, svinēt citādākus Ziemassvētkus.

Krēslas stundā lukturīšu izgaismotā svētku vieta tika piepildīta ar cepto piparkūku, pīrāgu un mandarīnu smaržu, dziesmu un rotaļu skaņām, ar noslēpumainu sajūtu, ko pavada vakara tuvošanās.

Vecāku rokās iegūlās kartiņa ar bērnu vēlējumiem un nākamā gada talismanu-pašu rokām gatavotā pelīte.


balts_krekls.jpg

“Uzvelciet baltu kreklu.

Un rakstiet no rītiem.

Rakstiet jaunībā,”

savulaik mudināja dzejnieks I.Ziedonis.

Esam lepnas, ka mums ir skolēni, kas raksta, kam ir svarīgi savas domas atklāt un apliecināt, piedaloties dažādos valstī rīkotajos radošo darbu konkursos.

Tā oktobrī VBTA organizēja EK projekta “SIC LATVIA “Net - Safe” III” ietvaros radošo darbu konkursu “Dzīve manā telefonā”. Valstī konkursā piedalījās 200 skolēni, no mūsu skolas – S.Oša (8.kl.), A.Mieze, Luīze Alksnīte, R.Sinka (9.kl.).

R.Blaumaņa literārās prēmijas 15.konkursā par tematu “Par ko pieaugušie skumst, par to daudzreiz bērni priecājas” (R.Blaumanis) savus darbus kopā ar 164 skolēniem no valsts iesniedza mūsu H.Mieze (8.kl.) un A.Mieze (9.kl.) Aritas darbs ieguva atzinību par vērtīgu atziņu izteikšanu.

Dzejniekam un reliģiju pētniekam Robertam Mūkam veltītā jaunrades darbu konkursā darbus vērtēšanai nodeva J.Logins (7.kl.), H.Mieze (8.kl.), E.Bogdanovs, A.Mieze (9.kl.). Šī gada konkursa tēma bija “Vislielākais noslēpums ir kontūrās, kas atdala lietas no tukša gaisa. Šis noslēpums ir jāceļ gaismā.” (R.Mūks) Uz konkursa noslēguma pasākumu uzaicināja Hedvigu Miezi.

Valsts valodas aģentūras rīkotajā radošo darbu konkursā, kur ik gadu tiek iesūtīti simtiem skolēnu radošo darbu no Latvijas un arī diasporas skolām, no mūsu skolas piedalījās H.Mieze (8.kl.), A.Mieze, J.Ozoliņš (9.kl.). Skolēni šī gada konkursam rakstīja par sapņiem, jo radošā darba tēma bija “Izstāsti savus sapņus!” Gaidām atsauksmes.

Novēlam mūsu skolēniem arī turpmāk saglabāt rakstīšanas prieku!

Latv.v. skolotājas I.Dvinska un S.Sietiņa


maksla_divaina.jpgmaksla_divaina2.jpg

Māksla jau tāpēc ir māksla, ka tā var tapt jebkurāformātā, vietā, laikā, telpā vai izpildījumā. Tuvojošos svētku sajūtu mēs izbaudām ne tā kā vienmēr.Zīmēšanu var salīdzināt ar ēšanu, jautājot, kad , mēs jūtamies labāk-baudot ēdienu, vai brīdī, kad esam jau paēduši? Tieši procesā mēs apmierinām savas vēlmes, nevis rezultātā, jo tieši tad tiek attīstīta bērna motorika, sensorika, radošā domāšana, noturība, spēja paust emocijas, eksperimentēt, atklāt, apgūt jaunas tehnikas.Pavisam savādāk un aizraujošāk ir zīmēt tā: ņemot palīgā gan rokas, gan kājas.


Vecakuskolina_pie_galda.jpg

Ziemassvētku gaidīšanas laikā vecāki tika aicināti uz “Vecāku skoliņas” nodarbību. Ģimeniskā noskaņā kopā ar bērniem un skolotājiem, veidojot Ziemassvētku rotājumus un cepot piparkūkas vakars paskrēja nemanot. Piparmētras un citrona tējas aromāts radīja neaizmirstamas, siltas sajūtas starp ģimenēm. Raisījās draudzīgas sarunas starp jauniešiem, vecākiem un pedagogiem. Paldies skolotājām par ieguldītīto laiku un sirdssiltumu, kas priecēja mūs visus! Cerību pilnu Ziemassvētku gaidīšanas laiku!


Lukturisi.jpg

Lai radītu pirmssvētku sajūtu grupā, otrdien, 3 decembrī, pirmsskolas Sprīdīšu grupā pulcējās gan lieli, gan mazi. Turpinotjau aizsākto tradīciju izrotāt pirmsskolu ar pašu gatavotiem rotājumiem, bērnikopā ar saviem mīļajiem rotāja un gatavoja papīra lukturīšus. Tagad mūsu gaiteņus rotā vizoši, labām domām pildīti Ziemassvētku lukturīši.

Sirsnīgs paldies Annas un Ernesta vecākiem par lukturīšu sagatavēm! Paldies ģimenēm par kopā būšanu! Lai mierpilns un gaišs svētku gaidīšanas laiks!


Vecakuskolina_novembr.jpgVecakuskolina_novembr2.jpg

28. novembra pēcpusdienā skolas Mazajā zālītē 1.-4. klašu vecāki un bērni kopā ar skolotājām Inesi, Līgu un Inetu Ziemassvētku gaidīšanas noskaņā aizvadīja “Vecāku skoliņas” pirmo nodarbību. Radošā un darbīgā atmosfērā , tapa krāsainas rūķu micītes, Adventes vainadziņi. Izgatavotie dekori mūs priecēs 3. stāva gaitenī  visu Ziemassvētku gaidīšanas laiku. Pēc labi padarītā darba visi cienājās un sirsnīgi sarunājās. Paldies visiem vecākiem par atsaucību!


20191128_140526.jpg

28. novembrī Cēsu Bērzaines pamatskolas – attīstības centra 2. un 3. Klašu skolēniem bija neparasta diena – skolotājas atļāva grabināt, bungot un ducināt dažādas Sajūtu bungas un pašas arī to darīja! Dažiem tas tik ļoti patika, ka vienas no Sajūtu bungām saņēmām dāvanā.


IMG-20191114-WA0001.jpg

Atsaucīga, mērķtiecīgi ziedo savu laiku skolēniem, strādā vairāk nekā no viņas prasa pienākumi. Tāda ir mūsu mīļā skolotāja Ingrīda Krauja. Vairāku skolas pasākumu organizatore, radoša, sirsnīga, iejūtīga, zinoša. Ieguvusi balvu “Gada darbinieks 2019” nominācijā “Godprātīga amata pienākumu izpilde”. Paldies Tev skolotāj!

Cēsu Bērzaines pamatskolas – attīstības centra kolektīvs


IMG_31951.JPG

8. novembrī 1.-4. klašu skolēni ar savām skolotājām atzīmēja Mārtiņdienu. 4. klases audzēkņi uzsāka maskotu gājienu, aicinot citu klašu Mārtiņbērnus doties līdzi ķekatās sumināt Mārtiņus. Mūzikai skanot, ķekatnieki ienāca Mazajā zālē, kur viņus sagaidīja divi Mārtiņi. Vārda dienas gaviļnieki tika sumināti ar dziesmu, tautas dziesmām un ticējumiem un saldiem cukurgailīšiem, toties Mārtiņi visus pacienāja ar pīrāgiem. Skolotāja Sarmīte aicināja bērnus pastāstīt, ko viņi zina par Mārtiņiem. Skolotājas Māras vadībā visi gāja rotaļās. Skolotāja Inese uzdeva mīklas un katrs varēja saņemt saldās balvas par pareizām atbildēm. Pēc tam visi gāja rotaļās, no kurām visvairāk prieka un jautrības sagādāja rotaļa“Aklās vistiņas”. Mārtiņdienas pasākumu beidzām ar kopīgo rotaļu “Gulēja saulīte”. Šoreiz īpašs prieks un pārsteigums bija par skaistajiem tērpiem gan skolēniem, gan skolotājiem.

 


20190916_151850.jpg20190917_150955.jpg

Kas darbu nedara, tas par darbu runā. Kas darbu nespēj, tas darbu kritizē. Kas darbu dara, tas klusē, un darbs par viņu runā ... .(Rainis) Ražas laiks un visi dārza darbi ir beigušies, laiks paliek drūmāks, tāpēc iepriecināsim Jūs ar mūsu šī gada ražas raibumu!


IMG_2227.JPG

4. novembrī, skolas sporta zālē 2. - 4.  klašu kolektīviem notika Tautas bumbas sacensības, kuras novēroja skolotāji Normunds un Arnita, viņiem palīdzēja 8. klases skolnieces Margarita un Elvīra un 9. klases skolnieks Adrians. Spraigā cīņā uzvarēja 4.klases 1.komanda, 2.vietu guva 4.klases 2.komanda, 3.vietu ieguva 3.klase un 4.vietā sveicam 2.klases komandu. Īpaši gribam paslavēt 2. un 3. klases skolēnus, kuri nepadevās un setā uzvarēja vecākās klases skolēnus (attiecīgi 3. un 4. klases komandas).


­salidojums.jpg


IMG-20191013-WA0012.jpg

Pīlādzītis piedāvāja,

Lai es ogu plūktu…Ai, kā gribas rudens košumu ienest grupas telpās! Zeltainās lapas, košās pīlādžogas…Uzmini nu, ar ko mēs zīmējam? Vai tu zini, kur paslēpies rudens lielākais draugs lietussargs?


20191009_120514.jpg

Rudens nāca, lapas bira …

… arī mūsu skolas apkārtnē. Dodoties pastaigā, pēc „Sprīdīšu” puišu ierosinājuma ķērāmies pie darba. Drīz vien liepu un kļavu lapu zelts sagūla lielā kaudzē. Bērni bija gandarīti par paveikto.

Mācāmies darot – skrūvējam, būvējam!

Ir patīkami vērot, ka bērni pamana lietas, kuras, ilgu laiku kalpojušas, ir jāpielabo, un meklē piemērotus darbarīkus, lai tās salabotu.


20191017_103645.jpg

Miķelītim šogad bija bagāta ābolu raža. Ābolus mizojām, dalījām uz pusēm, pētījām to uzbūvi, sēklas, smaržojām, garšojām. Paši cepām saldās ābolmaizītes. Maizīšu bija mazāk, kā bērnu – domājām, kā sadalīt, lai pietiek visiem.

Oktobra sākumā, runājot par labību, nolēmām cept paši savu maizīti. Lasījām recepti, sastādījām iepirkumu sarakstu un devāmies uz veikalu, kur nopirkām gan maizes cepšanai, gan sviestmaižu pagatavošanai nepieciešamos produktus. Lasījām recepti, svērām, mērījām, bērām. Kamēr maizīte cepās, gatavojām sviestmaizes, kuras notiesājām pie pusdienu galda.

Kā smaržoja pašu gatavotais maizes kukulītis!Neaizmirsām arī par saviem draugiem.Bērni domāja, kā sadalīt – mērīja gan ar lineālu, gan ar nosacīto mēru, līdz kukulīti sadalīja 3 līdzīgās daļās. Cik gardi!

Runājot par grauda ceļu līdz maizei, skatījāmies filmu par ūdensdzirnavām, kopā ar „Mārītēm” braucām skatīties Āraišu vējdzirnavas. Vēl ilgi pēc ekskursijas bērni runāja par lielo Mārtiņu, kas ir dzirnavu centrā, par grūto meldera darbu.


20190916_105049.jpg

Septembrī rosīgajiem „Sprīdīšiem” bija daudz darbiņu. 9. septembrī devāmies uz Zvanu klintīm, kur vērojām ūdens spēku, straumei nesot dažādus dabas materiālus. Kādā septembra pirmdienā dodoties pastaigā, pamanījām vīrus, kuri vāca zarus. Bērni izteica vēlmi palīdzēt. Ar aizrautību un prieku „Sprīdīši” ķērās pie darba.

Brīnišķīgā septembra dienā kopā ar „Mārītēm” devāmies uz Rūcamavotu, kur baudījām dzirdo, vēso avota ūdeni un skaistajā vidē izvēlējāmies katram tīkamāko K. Skalbem veltīto mākslas darbu.

Kā Maksam un Moricam nedarbi, tā mums darbi dzen viens otru. Te jau klāt Miķeļi - ražas vākšanas laiks. Kādā pēcpusdienā devāmies uz skolas dārzu, lai novāktu pašu sēto, stādīto, ravēto, no kā citā dienā gatavojām veselīgus salātus. Pietika pašiem un visai pirmsskolas saimei.


halloween.jpg

30. oktobrī, 5.- 9. klašu čaklākie dārznieki tika aicināti uz kino “Hocus Pocus” un popkornu, čipsiem un jautrību skolas bibliotēkā. Balvā par darbu dārzā visiem tika jaukas krūzītes ar gardumiem.

Paldies visiem dārzniekiem un pavāriem - Adrianai Belovai, Aleksandrai Popovičai, Arvīdam Letjaginam, Rihardam Vītolam, Artūram Kudrjavcevam, KristapamJānim Bahmanim, Artjomam Kopasovam, Elīnai Rimšai, Emīlijai Rūtai Samovičai, Aleksandrai Bogdanovai, Naurim Aleksejevam, Margaritai Jolkinai, Elvīrai Popovičai, Samantai Ošai, Agnesei Lauvai, Hedvigai Miezei, Kārlim Rudzītim, Ritai Klētniecei.


ponyride.jpg

28. oktobrī, 1.- 4. klašu čaklākie dārznieki ar skolas autobusu devās pārsteiguma ekskursijā uz Kārļiem. Tur visiem bija iespēja jāt ar Sesīļu ponijiem. Tas bērniem sagādāja lielu prieku.

Lielu paldies sakām visiem čaklajiem pavasara un rudens dārzniekiem un pavāriem - Aleksandram Aļūsovam, Gustavam Lūsim, Ričardam Jackovskim, Edmundam un Edgaram Didžum, Julianai Popovičai, Melānijai Soverei, Santai Zeidenbergai, Montai Ozoliņai, Katrīnai Lūkinai, Ralfam Svitkam, Markum Dudānam, Alisei Valcei, Alisei Popovičai, Kristapam Sidorčenko, Kerijai Briškai, Danielam Bogdanavičam, Evelīnai Tilipai, Amandai Kilipai, Robertam Gurtskim, Naurim Krūmiņam, Terēzai Zagorskai, Alisei Eltermanei, Samantai Eltermanei, Denisam Soveram, Sergejam Fomičovam, Danielam Rosagorskim, Rihardam Lasmanim, Jurim Loginam.


spridisi_slime.jpg

29. oktobra rīts ”Sprīdīšos”atnāca noslēpumains un satraukuma pilns, jo skolotājas mudināja bērnus, uz grupiņu līdzi ņemt mazu burciņu.

Pārsteigums atklājās pēcpusdienā, kad sk. Ineses mazmeitiņa Keita, iepazīstināja zinātkāros bērnus ar elastīgās masas(slaima) gatavošanas sastāvdaļām.

Emocijas! Emocijas! Prieks, aizrautība, ziņkāre bija tās, kas paņēmaun pazaudēja laiku. Ritēja minūte pēc minūtes un slaims jau gatavs. Tāda ieinteresētība un aizrautība sen nebija redzēta!

„Sprīdīši”ļoti uzmanīgi klausījās, vēroja, sekoja Keitas norādēm, lika un maisīja sastāvdaļas, salīdzināja kā kuram izdevies. Gatavo masu maisīja , staipīja,darbojās ar lielu prieku.

Tas bija fantastisks atklājums, kā pašiem pagatavot savu „slaimu”.

Paldies Keitai par viņas pacietību un darbošanos ar bērniem!


Piladzitis_maize.jpg

"Pīlādzīša" 3.grupas bērni viesojās Liepas pagasta Maizes mājā. Iepazina to grūto maizes ceļu līdz mūsu vēderam. Paldies Ainai Tarasovai un viņas palīgiem!


Karjeras_nedela_2019_10.jpgKarjeras_nedela_2019_10_2.jpg

Veiksmīga karjera: mērķis, izicinājumi, kompetences 3. (Karjeras atbalsts, vispārējās un profesionālās izglītības iestādēs, Projekta numurs: 8.3.5.0/16/I/001)

No 14. līdz 18. oktobrim visā Latvijā notika Karjeras nedēļa, kura šogad aizvadīta ar saukli “Ielogojies nākotnē!”.

Ar mērķi rosināt jauniešus apzināties straujās izmaiņas tehnoloģijās, sabiedrībā, vidē un nepieciešamību jau tagad attīstīt specifiskas prasmes un kompetences, mūsu skolas skolēni piedalījās vairākos pasākumos.

Karjeras nedēļā 1.- 4 klašu skolēni skolotāju vadībā iepazinās ar dažādām profesijām. Notika sarunas sociālo zinību un klases stundās un tika spēlētas “ Profesiju spēles”.

Pirmā Karjeras nedēļas diena 5.-9. klašu skolēniem sākās ar mācību stundu, kuras laikā skolotāji aktualizēja jautājumu “Kāpēc man jāmācās šis mācību priekšmets? ”. Tajā noskaidroja, kurās profesijās nepieciešamas konkrētā priekšmeta zināšanas.

Pēcpusdienā 5., 6. klašu skolēnu komanda piedalījās spēlē “Orientējies profesijā” Cēsu Bērnu un jauniešu centrā. Skolēni, pildot sagatavotos uzdevumus, apmeklēja profesiju stacijas, kur iepazinās ar dažādu profesiju pārstāvjiem: keramikas meistaru, šuvēju, tekstilmateriāla dizaina speciālistu, interjeristu, mākslinieku, mehatroniķi, horeogrāfu, kustību režisoru, muzikologu, komponistu un angļu valodas tulku.

Otrdien 9. klases zēni – Kārlis, Dins, Adrians un Armands - devās tikties ar filmas “Attīstības kods 09.08.2014. IKU Eduards” varoni - mini traktoru. Bija iespēja uzzināt informāciju par mini traktoru izmantošanu un iespējām strādāt ar šo tehniku. Pasākuma dalībnieki labprāt izmantoja iespēju izbraukt ar mini traktoru.

7., 8. klašu skolēni apmeklēja radošo industriju centru – koprades māju Skola 6. Vadītāja
Dita Trapenciere stāstīja par centra Skola 6 piedāvātajām iespējām. Darbnīcu telpas tiek iznomātas pašnodarbinātajiem vai uzņēmumiem, kuru darbība saistās ar radošajām industrijām - mākslu, mūziku, dizainu un amatniecību.

Interaktīvā veidā centra vadītāja parādīja, kādu profesiju darbu drīzā nākotnē aizstās roboti un tehnoloģijas. Skolēni labprāt iesaistījās digitālajā aptaujā, izsakot savu viedokli par dažādiem jautājumiem: līdz kuram vecumam cilvēkam jāmācās, ko vissvarīgāk iemācīties skolas laikā u.c. Skolēni atzina, ka cilvēkiem jāmācās visu mūžu un ka vissvarīgāk skolā apgūt prasmi domāt loģiski, māku komunicēt un sadarboties, apgūt digitālās prasmes. Svarīgi saprast par ko gribi kļūt un iemācīties runāt publikas priekšā. Skolēni nosauca arī savas iespējamās nākotnes profesijas – ārsts, policists, dizainers, inkasators, jurists un vizāžists. Noslēgumā Dita Trapenciere izrādīja koprades mājas telpas. Skolēni varēja pārliecināties, ka šobrīd darbnīcās jau strādā tērpu dizaineres, gleznotāji, mūziķi.

Trešdien 9. klases skolēni apmeklēja Cēsu pieaugušo izglītības centru BUTS. Tur viņi iepazinās ar iespējām papildināt savas zināšanas dažādos kursos, kurus pārsvarā var izmantot bezdarbnieki, bet arī citiem interesentiem ir iespēja apgūt kādu profesiju īsā laika posmā. Izglītība iegūstama tādās jomās kā dārzniecība, apsardzes darbs, celtniecība, floristika, metināšana u. c. Laužot stereotipu par metināšanu kā izteikti vīrišķīgu nodarbošanos, skolēni uzzināja, ka šo profesiju aizvien biežāk izvēlas arī sievietes.

Piektdien 18. oktobrī notika Karjeras nedēļas noslēguma pasākums Cēsu bērnu un jauniešu centrā. Uz pasākumu devās Cēsu novada skolu jaunieši un arī mūsu skolas 8. un 9. klases komanda 5 skolēnu sastāvā. Skolēni tikās ar 7 dažādu jomu ekspertiem – galdnieku, pārtikas tehnologu, komunikāciju speciālistu, konditoru, policistu, darba devēju un karavīru. Eksperti bija sagatavojuši uzdevumus un iesaistīja skolēnus diskusijā. Komandas apmeklēja visus ekspertus. Elvis, Jānis, Rita, Laine un Vanesa atzina, ka pasākums bija izdevies. Vislabāk viņiem patika veidot saldās bumbiņas un gatavot dzirkstošo dzērienu. Bija interesanti sarunāties ar darba devēju Emīlu Lukjanski un komunikāciju speciālistu Kārli Potu.


Absolvent_2019.jpgjekabpilspamskola.jpg

Jēkabpils novada pirmsskolas izglītības iestāžu vadītājas un metodiķes viesojās mūsu skolā, lai iepazītos ar attīstības centru un tā sniegtajām iespējām. Patīkamā gaisotnē ritēja starpnovadu pieredzes apmaiņa.

 


skolotajudiena2019.jpgskolotajudiena2019b.jpg

Skolotāju diena ir īpaša diena Cēsu Bērzaines pamatskolas skolotājiem. Šogad, 4. oktobrī, skolēni skolotājus iepriecināja ar dažādiem muzikāliem sveicieniem.Jauki skanēja 4. klašu kora dziedātā dziesma “Paši skaistākie vārdi”. 4.b. klases skolniece Evelīna Tilipa izpildīja solo dziesmu “Es varu būt tā” Terēzas Zagorskas un Denisa Sovera dejas pavadījumā. 6. klases skolēni izpildīja dziesmu “Ripoja akmens” un 8. klases meiteņu ansamblis dziedāja dziesmu “Vokors īt”. Koncerta noslēgumā 9. klases skolēni pārsteidza visus skolotājus ar īpašu dāvanu – svētku torti. Paldies sk. Sintijai Mašlakovai, kura kopā ar zēniem mājturības stundās izgatavoja skolotājiem dāvaniņas - krūzīšu paliktņus ar latvju spēka un aizsardzības zīmēm.


rudenspiladziti.jpg

Zelta rudenas Pīlādzītī. Acis darba izbijās, rokas darbu padarīja! Palīdzam ar prieku!


3ekskursija.jpg

1. oktobrī 3. klases skolēni kopā ar skolotājām Ievu un Guntu devās mācību ekskursijā uz Latvijas Etnogrāfisko brīvdabas muzeju. Muzejā mūs sagaidīja gide Inga, kura ļoti interesanti pastāstīja par iepriekšējo paaudžu dzīvi. Apskatījāmies dažādās zemnieku sētas, amatnieku mājas un darbnīcas, lielās vējdzirnavas. Pēc tam devāmies uz “Rāmkalnu gardumu” ražotni. Tur mūs iepazīstināja ar darba procesu, kā tiek gatavotas dažādas augļu un ogu sukādes. Bērni darbojās arī praktiski, gatavojot pastilas. Ekskursijas noslēgumā baudījām dažādos gardumus.  Liels paldies sk. Dagnijai, kura izplānoja un noorganizēja šo ekskursiju!


mikeldiena2019.jpg

Miķeļi jeb Miķeļdiena ir latviešu rudens Saulgrieži un ražas svētki. Miķeļdiena ir diena, kad nakts ilgums ir vienāds ar dienas ilgumu. Diena, kad lielai daļai ražas jābūt rūpīgi saliktai ziemas krājumos.

Arī mūsu skolā 30. septembrī Mazajā zālītē notika lielais Miķeļdienas tirgus, kurā čakli tirgojās 1. - 4. klases skolēni un skolotāji ar savu sarūpēto ražu. Gardumus un skaistumus sagādāja gan no mājām, gan no skolas dārzā izaudzētā. Pirms sākās lielā iepirkšanās, skolotāja Jūlija mums pastāstīja, kas tad īsti ir Miķeļi un ko Miķeļdienā dara. Skolotāju Māras, Ievas un Sanitas pavadībā dziedājām dziesmas, klausījāmies lauku orķestri un dejojām rudenīgas dejas. Tad pienāca brīdis, kad bija jāpierāda savs spēks biešu noturēšanas sacensībās. Uzvarēja Ralfs Podnieks, Terēza Zagorska un Evelīna Tilipa.

Skolēni bija sagatavojuši gardus ābolu kēksiņus, dažādus ievārījumus, sulas, dekorus no kartupeļiem, atnesuši ķirbjus, kabačus, burkānus, ābolus, tomātus, šokolādes pankūkas, ābolmaizi, dzērvenes un vēl daudz dažādus kārumus ar kuriem tirgoties. Tie, kas bija čakli samācījušies skaitāmos pantiņus, mājup devās ar dažādiem gardumiem un kārumiem gan sev, gan vecākiem. Paldies arī 5. klases skolēniem, kas nāca talkā un palīdzēja pirmklasniekiem tekoši noskaitīt dzejolīti, tautas dziesmu vai ticējumu. Paldies visiem bērniem un skolotājiem par jauko un lustīgo Miķeļdienas svinēšanu!


pargajiensbd2019.jpg

27. septembrī pirmsskolas grupiņas kopā ar bērnu vecākiem un vecvecākiem devās ceļojumā uz Ozolkalnu. Nonākot Ozolkalnā, katram bērnam tika iedota audzinātāju Dinas, Sarmītes, Daces, Antras, Lienes un Ineses sagatavota somiņa ar uzdevumiem. Bērni čakli lasīja visu uzdoto – lapiņas, čiekurus, akmentiņus un sūnas. Pildot uzdevumus, atradās sārtas brūklenes, kuras dažiem bērniem un vecākiem garšoja tik ļoti, ka ēda paši un cienāja arī citus. Liels pārsteigums bija estrādē, kur visi tika cienāti ar gardiem pīrāgiem, tos visu ceļu bija nesušas uzticamās auklītes Astrīda, Ella un Irēna. Pārgājienu pavadīja arī Rūdolfa sunītis Žaks. Daudzi bērni gribēja ar pīrāgiem pacienāt arī Žaku, tomēr suņiem pīrāgi neesot veselīgi.Kad visi bija uzkoduši gardumus, baudot skaisto rudens ainavu Gaujmalā, devās atpakaļ uz skolu.

 


 

piladzciemsrudens.jpg
Rudens svētki Pīlādžciemā! Ar jauku kopā būšanu, smiekliem, mazu teātra izrādi, dažādām aktivitātēm par un ap rudeni un āboliem. Paldies visiem Pīlādžciema apmeklētājiem!


OrkestrsCata.jpg

25. septembrī CATA kultūras namā notika Ķīnas tautas instrumentu kamerorķestra “Forbidden City Chamber Orchestra” koncerts, kuru apmeklēja daudzi mūsu skolas skolēni, skolotāji un darbinieki. Tā bija brīnišķīga iespēja Cēsīs atkal dzirdēt ķīniešu skaistos un interesantos skaņdarbus – gan klasiskus, gan modernus. Šī pasaules slavenā kamerorķestra sastāvā spēlē 11 mūziķi no Ķīnas Mūzikas konservatorijas. Seno instrumentu skaņas klausītājus ieveda Ķīnas mūzikas pasaulē. Ar lielu interesi un aizrautību klausītāji vēroja ķīniešu tautas instrumentus : erhu (ķīniešu vijole), pipa (bumbierveida stīgu instruments), ruan (flautai līdzīgs instruments), dagu (bungas), guzheng (citārai līdzīgs instruments), xiao (flauta), yangqin (ārzemju citāra) u.c. Paldies organizatoriem par brīnišķīgo iespēju baudīt šo koncertu!


lelluteatris.jpg

25. septembrī, mūsu skolas Lielajā pasākumu zālē ciemojās leļļu teātra "Tims" aktieri un lelles ar muzikālo leļļu izrādi bērniem “Mošķu diena”. Izrādi apmeklēja pirmskolas bērni un 1.- 6. klašu skolēni. Leļļu stāsts mācīja kā būt labiem, lai mošķi (sliktās īpašības),mūs nenomāktu. Izrādi papildināja skaistas, izzinošas un jautras dziesmas un mūzika.


erasmusprojekts.jpgerasmusprojektsk.jpg

Sākts projekts "Pieci ceļi - pieci zināmi ceļi"


erasmus2019_09.jpg

Erasmus+ projektā “Piecas sajūtas – pieci zināmi ceļi” Lietuvā šobrīd piedalās mūsu skolas skolēni Marks Sviklis, Arita Mieze, Hedviga Mieze, Elvis Pujāts, Jānis Logins, Laine Alksnīte un skolotājas Inese Aide un Sigita Kažoka.


Olimpiade_2019.jpg

20. septembrī, kā daudzās Latvijas skolās, tā arī pie mums viss skolas kolektīvs aktīvi piedalījās Olimpiskajā dienā. Sporta skolotāji Arnita Mote un Normunds Ganiņš sagatavoja interesantus spēka un pacietības vingrinājumus, kuri bija jāizpilda pie tiesniešiem – gan skolotājiem, gan 9. klases skolēniem. Vingrinājumi bija daudz un dažādi, piemēram, lekšana ar lecamauklu, bumbas mešana grozā, presītes.

Noslēgumā visi izpildījām vienotu vingrinājumu, kuru priekšā rādīja skolotāja Arnita Mote ar saviem uzticamajiem vingrotājiem Aleksandru Solvitu Popoviču, Terēzu Zagorsku un Denisu Soveru. Sacensību uzvarētāji no pirmās klases ir - 3. vietas ieguvēji Laura Smirnova, Patrīcija Anete Dreimane un Edgars Didžus, 2. vietas ieguvēji Gustavs Lūsis, Mārtiņš Brengmanis-Ābele, Ksenija Aļūsova, Ralfs Podnieks un Ričards Jackovskis, 1. vietas ieguvējus Julianu Popoviču un Edmundu Didžus.Uzvarētāji no 2. klases – 3. vieta Montai Ozoliņai un Ralfam Svitkam, 2. vieta Melānijai Soverei un Raimondam Oskaram Riekstiņam, 1. vieta Markusam Dudānam un Katrīnai Lūkinai.Sacensību uzvarētāji no 3. klases – 3. vietā sveicam Alisi Valci un Aleksi Barānu, 2. vietā sveicam Sintiju Ļinovu, Danielu Bogdanaviču un Ēriku Rozenbergu, 1. vietā apsveicam Keriju Brišku, Oļegu Lapiņu un Alisi Popoviču.Uzvarētāji no 4. klases – 3. vietā Alise Eltermane un Sergejs Fomičovs, 2. vietā Terēza Zagorska un Deniss Sovers, 1. vietā sveicam Amandu Kilipu un Nauri Krūmiņu.Starp 5.- 6. klašu meitenēm trešo vietu ieguva Kristiāna Aleksejeva, otro vietu - Emīlija Rūta Samoviča. Ar pirmo vietu apsveicam Aleksandru Solvitu Popoviču. Zēniem trešās vietas ieguvējs ir Kristaps Jānis Bahmanis, otrajā vietā - Mārcis Eltermanis un pirmajā vietā sveicam Kirilu Mihailovu.7.- 9. klašu grupā ar trešo vietu sveicam Samantu Ošu un Danielu Pētersonu, ar otro vietu apsveicam Laini Liepiņu un Vitāliju Jolkinu. Pirmās vietas ieguvēji ir Elvīra Popoviča un Linards Megris.Paldies visiem skolotājiem un skolēliem, kuri uzņēmās svarīgo tiesneša lomu!Paldies skolotājiem Arnitai Motei un Normundam Ganiņam par kustīgo pasākumu!


dzejasdiena2019.jpgdzejasdiena20192.jpg

25. septembrī “Citāda dzejas stunda” notika 8., 9. klasei. To vadīja nevis skolotājas Irita vai Sandra, bet gan skolas šefpavārīte Jana un elektriķis Dzintars.

Bija interesanti paklausīties Janas runātos iecienītāko autoru- Ā.Elksnes, A.Čaka, E.Veidenbauma - dzejoļus un Dzintara skandētās dziesmiņas, kuru vārdu autori ir latviešu dzejnieki, kas pratuši izteikt gan mīlestības smeldzi, gan apdziedāt Latvijas dabas skaistumu.Paldies Janai un Dzintaram par uzdrīkstēšanos stāvēt pusaudžu auditorijas priekšā un dzejiskas noskaņas radīšanu!


Ekskursija201909.jpg

Mēs – 5.a klase ar skolotājām Sanitu Ceriņu un Inesi Zīberi - devāmies ekskursijā uz Raunu. Apciemojām čipsu ražotni “Latnature”, kurā gatavojām trifeles un nogaršojām dažādu garšu dabīgos čipsus. Trifeles gatavojām no sablenderētiem produktiem (piemēram kokosa, burkānu pulvera, kanēļa u.t.t.). Uzzinājām daudz interesanta par to, kā no dažādiem dārzeņiem – kāpostiem, burkāniem, bietēm, selerijas – pagatavo dabīgus, veselīgus un kraukšķīgus čipsus. Cienājāmies ar tēju un jaukām sarunām. Pēc tam pie Raunas Staburaga ēdām pusdienas un spēlējām jautras spēles. Paldies skolotājām, klasesbiedriem un šoferītim par jauko dienu!


Rudens saulītē "Pīlādzītī" 1.grupas ķipari sagaidījuši savu pirmo ražu!


More2019.jpg

Šī gada 19. septembrī 5. B un 6. B klases skolēni devās ekskursijā uz Mori. Pateicoties brīnišķīgajiem laikapstākļiem, mēs kārtīgi izbaudījām pastaigu Mores Safari – briežu parkā, pacienājot briežus ar mūsu pašu skolas dārzā izaudzētajiem burkāniem un āboliem. Briežu dārzā daudzos aplokus apdzīvo apmēram 400 dzīvnieki – dambrieži un staltbrieži. Tā kā bijām diezgan klusi, daudzi zvēri nāca tuvu un mēs visi tos varējām pabarot no rokas. Tālāk devāmies uz Mores kaujas muzeju, kurš izveidots tur, kur II Pasaules kara laikā notika sīvas cīņas starp latviešu leģionāriem un padomju armijas karavīriem. Uzzinājām daudz par to, kā un kur dzīvoja karavīri, ar kādiem sargiem un ieročiem viņi aizsargāja dzimteni. Visiem bija liels prieks par brīvdabas ekspozīcijā esošo tanku T-34 un daudzajām kara mašīnām, kurās visās bija ļauts ierāpties, uzrāpties un sajust kā nu bijis agrāk. Muzejā uzzinājām, ka netālu – Mores kaujas atceres parkā – varam redzēt, kur kara laikā tranšejās slēpušies karavīri. Tā pagāja mūsu diena – saules, siltuma un jauku mirkļu pavadīta.


Horse2019.jpg

Aizraujošais brauciens

Es nevarēju sagaidīt trešdienu, jo mēs ar klasi braucām ekskursijā.

Mēs apskatījām Sietiņiezi. Tur bija daudz augstu klinšu, un cilvēki bija iegravējuši tur daudz dažādus rakstus, ornamentus. Skolotājas bija mums izdomājušas konkursu, kurā bija jāmeklē un jānoformē pēc iespējas vairāk sirsniņu. Mani pārsteidza sirsniņu skaits, ko safotografēja Anna. Es uzzināju, ka Sietiņiezis ir 15 m. augsts un 400 m plats. Es jutos labi, jo mēs pavadījām laiku svaigā gaisā. Tālāk mēs devāmies uz Kocēnu zirgaudzētavu.

Zirgaudzētavā mēs apskatījām seglus, ķiveres, treneru aprīkojumu, ratus, ar kuriem ved cilvēkus, karieti un vēl citas interesantas lietas. Mēs glaudījām zirgus, cienājām ar burkāniem, kā arī pieneņu lapām. Mani pārsteidza zirgu daudzums, kuri mitinājās zirgaudzētavā. Es uzzināju, kā sauc katru zirgu un viņu šķirni. Es jutos labi, jo mums ļāva izjāt ar zirgu. Nākamā pietura bija Sajūtu parks.

Sajūtu parks bija mana mīļākā vieta. Man tur ļoti patika, jo mēs bijām mežā svaigā gaisā. Mūs pieķēdēja ar trosi, un mēs gājām pāri visiem šķēršļiem. Sākumā bija bailīgi, bet vēlāk varēju skriet pāri šķēršļiem. Visvairāk man patika braukt pāri Gaujai, ja neskaita to, ka iesprūdu Gaujas vidū vairākas reizes.

Man ļoti patika šī ekskursija, jo tā bija ļoti interesanta. Nevaru sagaidīt nākamo ekskursiju.

Una Valce


mezapastaiga.jpg

12.septembrī 6.klases skolēni piedalījās LVM organizētajā pasākumā “Meža ekspedīcija”, kura mērķis veidot skolēnu izpratni par meža nozīmi un mācīt aizsargāt mežu. Skolēni veica praktiskus uzdevumus: noteica cik koku aug 1ha, mērīja koku augstumu, noteica vecumu, iepazinās ar meža strādnieka specapģērbu un motorzāģi. Skolēni uzzināja kur izmanto tautsaimniecībā no koka iegūtos materiālus, kā notiek mežu atjaonošana.


dzeja201909.jpg

Septembris ir Dzejas dienu mēnesis arī mūsu skolā. 13. septembrī plkst 11.45 skolas Mazajā zālē Pirmsskolas un 1. – 4. klases skolēnus iepriecināja Muzlikāli literārā dzejas stunda “Kā dzejolis multfilmā pārvērtās”. Kāpēc tieši multfilmā? Izrādās – dzejnieku rakstītie vārdi dzīvo ne tikai dzejas grāmatās, bet, vērīgāk ielūkojoties un ieklausoties, tos varam atrast arī multfilmās. Pasākumu vadīja atraktīvā Cēsu Centrālās Bibliotēkas Bērnu nodaļas vadītāja Lāsma Vasmane-Mašina. Stāstot, mācot un atgādinot mums visiem par dzejniekiem Jāni Raini, Aspaziju, Vili Plūdoni, Jāni Peteru, Viktoru Kalniņu (Viku), Ojāru Vācieti. Lāsma atgādināja, cik jauki ir lasīt dzejoļus un stāstus, tos noskatīties kā multfilmas un pārrunāt ar draugiem lasīto un redzēto. Noskatījāmies fragmentus no latviešu skaistākajām multfilmām – “Zaķīšu pirtiņa”, “Si-si-dra”, “Ness un Nesija”, “Sēd uz sliekšņa Pasaciņa”, “Mākonītis un Mākonīte” - , kā arī fragmentu no Jāņa Skuteļa intervijas ar dzejnieku Jāni Peteru par to, kā jūtas dzejnieks, kad viņa dzejolis tiek pārvērsts par dziesmu vai multifilmu. Pasākuma noslēgumā skolēni teica lielu paldies ar aplausiem, apskāvieniem un ziediem.


Novuss201909.jpg

Mūsu skolā viens no iecienītākajiem sporta veidiem ir novuss.To spēlējam visi – gan skolēni, gan skolotāji. Arī šoreiz, 12. septembra pēcpusdienā, sporta skolotāja Normunda Ganiņa organizētā novusa turnīrā piedalījās skolēnu-skolotāju komandas no5. līdz 9. klasei – Sabīne Trofīmova, Margarita Jolkina, Vitālijs Jolkins, Raivis Sinka, Agnese Lauva, Hedviga Mieze, Samanta Oša, Elvīra Popoviča, Aleksandra Popoviča, Jānis Logins, Kristofers Nordvigs, Vanesa Eltermane. Arī skolotāji piedalījās sacensībās - Inna Andrejeva, Sanita Ceriņa un Normunds Ganiņš. Trešo vietu ieguva skolotāja Inna Andrejeva un 8. klases skolniece Agnese Lauva. Ar otro vietu apsveicam 8. klases skolnieces Hedvigu Miezi un Elvīru Popviču. Un ar lieliem aplausiem sveicam pirmās vietas ieguvējus Margaritu Jolkinu un skolotāju Normundu Ganiņu. Liels paldies visiem skolotājiem, kas cīnījās kopā ar saviem skolēniem. Paldies visiem atbalstītājiem un skolotājam Normundam Ganiņam par sportiskajām aktivitātēm mūsu skolā!


rudenszimejumi.jpg

Mūsu skolas 4. b klases skolnieces vakar, 11. septembrī, radoši un pacietīgi zīmēja rudeni, lai piedalītos žurnāla "Spicītes" konkursā "Es to varu - Rudens mākslinieks". Vēlam veiksmi!


erasmus201909.jpg