logo_facebook.jpg

Reklama_2018.jpg

 


skola_reklama.jpg


zaao_2018.jpgMūsu pirmsskolas bērni jau vairākus gadus piedalās dažādos projektos, kas saistīti ar vides saudzēšanu un izpēti. 2015./2016. m.g. piedalījāmies Cūkmena programmā, pagājušajā gadā pētījām kokus, bet šogad veiksmīgi piedalījāmies vides izglītības projektā "Cilvēks vidē 2018." Otrreizējo materiālu vākšanas akcijā "Dabai labu darīt" aktīvākie izrādījās Sprīdīšu grupas bērni. Īpaši jāpiemin Lauras Jaunzemes mamma, kas atveda ļoti daudz makulatūras. Konkursā "Mazie palīgi lielos darbos" ieguvām 2. vietu 4 - 7 gadīgo bērnu grupā. Paldies visiem vecākiem un pirmsskolas kolektīvam par atbalstu gan makulatūras vākšanā, gan roku leļlu gatavošanā, gan teātra iestudēšanā!

Bērnu acīs redzams liels prieks par vērtīgajām balvām, kuras priecēs mūs vēl ilgi un mudinās piedalīties konkursos arī turpmāk.


ekskursija_Indra_2018.jpg21. maijā 8.a un 8.b klases skolēni mājturības un tehnoloģiju stundu ietvaros devās mācību ekskursijā uz Siguldu un Līgatni. Siguldā apmeklējām spieķu darināšanas darbnīcu, kur gatavojām spieķīšus un izzinājām spieķu gatavošanas vēsturi no to pirmsākumiem. Gatavojām oriģinālas grāmatzīmes papīrmākslas darbnīcā “Viktora vēstules”. No Siguldas novada pašvaldības vecajiem, sasmalcinātajiem dokumentiem top oriģinālas papīrlietas – grāmatzīmes, dāvanu aploksnes, rotaslietas, pastkartes un īpašs vēstuļu papīrs.Vēl apmeklējām Vienkoču parku Līgatnē. Vienkoču parks ir pastaigu un atpūtas parks pie Līgatnes upes, kurā izveidotas takas ar daudziem tematiskiem apskates un izziņas objektiem. Parka daudzveidīgajās zonās izvietoti vēsturisku muižu un citu ēku maketi, koka skulptūras, etnogrāfiskas ēkas, vienkoču laivas, darvas ceplis. Šeit var apskatīt Latvijā pirmo smilšu maisu māju, iepazīties ar tās celtniecības procesu un rast iedvesmu zaļā dzīvesveida piekopšanai.

Vienkoču parkā atrodas Kokamatniecības muzejs, kas iekārtots kā senā darbnīca. Muzejā var uzzināt, kā senie amatnieki izgatavoja sadzīves lietas gan muižkungu, gan citu cilvēku vajadzībām. Kokamatniecības muzejā un parka teritorijā var iepazīties ar vienkoču un citu koka izstrādājumu izgatavošanas niansēm no akmens laikmeta līdz mūsdienām. Īpaša uzmanība veltīta vienkoču laivu izgatavošanas procesa izzināšanai. Tematiskos pasākumos ir iespēja piedalīties meistardarbnīcās


Sporta_diena_2018.jpgVienā no saulainajām pēcpusdienām 1. – 4. klašu skolēni ar kopīgu, ritmisku vingrošanu un smaidu sejās uzsāka Sporta dienu.

Vēlāk bērniem bija iespēja izmēģināt spēkus un sacensties ar saviem klases biedriem dažādās stafetēs


pifs.jpg9. maijā “Sprīdīšu”grupas bērni ar skolotājām izmantoja Kultūras Ministrijas dāvāto iespēju Latvijas bērniem apmeklēt profesionālu leļļu teātri, lai noskatītos izrādi „Un atkal Pifs”.

Vairāki bērni Rīgā bija pirmo reizi. Aiz loga tramvaji, trolejbusi, divstāvu autobusi, tālumā Brīvības piemineklis, patiesi ieinteresēja un sajūsmināja mazos braucējus.

Vēl lielāku pārsteigumu radīja Leļlu teātris ar izrādi un izveidoto leļļu kolekciju.

Bērni apbrīnoja lelles, tērpus. Acis mirdzēja staigājot gar stendiem, fotografējoties, aplūkojot pasaku tēlus.

Paldies Kultūras Ministrijai par iespēju apmeklēt Leļļu teātri!


Rungulis_leta.jpg23. aprīlī Bibliotēku nedēļas ietvaros4. klases skolnieces Elīna Rimša, Alise Madara Strazdiņa, Kitija Gurtska, kā arī Kerola Hmeļinska apmeklēja Cēsu centrālās bibliotēkas rīkoto tikšanos ar rakstnieku Māri Runguli. Pasākumā noklausījāmies rakstnieka spoku stāstu grāmatas biogrāfiju, kā arī divus spoku stāstus, kas klausītājiem ļoti patika. Pasākuma noslēgumā, sniedzot autogrāfus, Māris Rungulis mūsu skolas bibliotēkai uzdāvināja audioierakstu „Uz zušiem” Liepājas stāsti, kurā aktieru ierunāti trīs stāsti no grāmatas „Zaļā menca”


stadions_2018.jpg14.aprīļa pēcpusdienā daži 8. un 9. klases skolēni iepazinās ar sportiskajām iespējām Cēsu rekonstruētajā sporta stadionā

 


Seno_lietu_pasaule.jpg18. aprīlī pirmsskolas grupas “Sprīdīši” bērni muzejpedagoga vadībā devās ceļojumā “Seno lietu pasaulē”, lai iepazītu atvērtā krājuma plauktos esošos dažādos priekšmetus. Starp krājumā atrodamajām lietām ir mūzikas instrumenti, pulksteņi, kārbiņas, lampas, rotaļlietas un daudzi citi priekšmeti, kuru pielietojumu bērniem atlika vien minēt.

Apmeklējums izvērtās par piedzīvojumu, jo priekšmetus muzeja speciālista uzraudzībā, varēja aplūkot un paņemt rokās.

Bērni bija iepriecināti par ekskursijā redzēto


20180411_164516.jpg11.aprīlī 7. b klases skolniece Andžēla Belousa un 9. b klases skolniece Signe Radzāne piedalījās mājturības un tehnoloģiju konkursā “Radi savu pasauli pats!”, kur Andžela Belousa ieguva 2. vietu. Paldies mājturības skolotājai Indrai Silai!


IMG-20180406-WA0000.jpgCēsu internātpamatskolas – attīstības centra metalafonu ansamblis piedalījās Integratīvās mākslas festivāla “Nāc līdzās” Lielkoncertā VEF Kultūras pilī un ieguva laureāta titulu.

Lielspaldies 6.klases meitenēm – Agnesei Lauvai, Elvīrai Popovičai, Hedvigai Miezei, Samantai Ošai , Margaritai Jolkinai, Aleksandrai Ovčiņņikovai, skolotājām - Mārai Baginskai, Daigai Ducenai, Sanitai Ceriņai par ieguldīto darbu priekšnesuma sagatavošanā.

 


Uzmanību! Mūsu skolas skolēniem ir iespēja piedalīties konkursā "Kas notiek Latvijā un pasaulē?". Katru pirmdienu jauni jautājumi un iepriekšējās nedēļas rezultāti! Piedalies!

1. kārta līdz 9.aprīlim

2. kārta līdz 17.aprīlim

3. kārta līdz 24.aprīlim

4. kārta līdz 7.maijam

5. kārta līdz 21.maijam


Projekts_Skudra_2018.jpg7.a klases skolnieces Laine Alksnīte un Arita Mieze skolotājas Sarmītes Verpeles vadībā piedalījās ZAAO organizētajā konkursā “Lieli palīgi lielos darbos”. Meitenes no ikdienā vairs nevajadzīga tekstila un citiem materiāliem izgatavoja un aprakstīja skudras Udras statuju. Novēlam veiksmi konkursā!


IMG-20171129-WA0002 (1).jpg

Martā noslēdzās Zaao konkursi „Dabai labu darīt”, „Mazie palīgi lielos darbos”, kuros piedalījās Cēsu internātpamatskolas- attīstības centra pirmsskolas grupas "Bitītes", „Mārītes”, „Sprīdīši”, kopā  38 bērni.

IMG_20180327_110855.jpgBērni aktīvi vāca makulatūru, iesaistījās dažādās aktivitātēs, kas saistītas ar vides saudzēšanu.

Apmeklēja reģionālo atkritumu apsaimniekošanas centru Daibe, tikās ar skudra Urdu, kura iepazīstināja bērnus kā rūpēties par vidi, saudzēt resursus, kā arī rosināja pareizi šķirot atkritumus.

IMG-20180326-WA0002-2.jpgTad arī radās ideja par teātri un nepieciešamajām lellēm, ko vēlāk gatavoja bērni kopā ar pedagogiem un vecākiem. Veidojām filmiņu par cilvēka ietekmi uz meža iemītniekiem - “Skudriņa – meža saimnieks”.

Mazākie bērni, izveidoja kolāžu, kur skudriņa Urda lūdz palīdzību tārpiņiem sakopt mežu, kā arī gatavoja maskas.

Prieks un emocijas rotāja bērnu sejas. Tas bija tik patiesi! Arī mums, skolotājām, ir gandarījums gan par bērnu veikumu, gan vecāku atbalstu.


ciemini_2018.jpg27.martā Cēsu internātpamatskolā – attīstības centrā viesojās Tukuma izglītības atbalsta centra speciālistes Daina Medne, Liene Stepiņa un Katrīne Dzene. Viņas interesēja attīstības centra sniegtās iespējas bērniem ar speciālām vajadzībām, viņu vecākiem un pedagogiem. Abpusējās diskusijās skolas direktors Zigmunds Ozols un mūsu skolas speciālisti dalījās pieredzē par bērnu ar speciālām vajadzībām iekļaušanu izglītības sistēmā. Ciemiņi tika iepazīstināti ar attīstības centra atbalsta kabinetiem un to nozīmi bērnu attīstībā. Guvuši pozitīvus iespaidus un vienojušies par turpmāko sadarbību ciemiņi devās mājup


Lieldienas_Piladzitis.jpgLieldienas_Piladzitis_2.jpgGaidot Lieldienas, "Pīlādzītī" tika pamodināts Pavasara Rūķis. Lieldienu zaķis bija sadējis veselas 100 olas! Paldies palīgiem - bērnu vecākiem! Bērni kopā ar Pavasara Rūķi un Lieldienu zaķiem lustīgi dejoja, dziedāja un piedalījās dažādās aktivitātēs. Netika aizmirsta arī olu ripināšana, olu kaujas un olu ēšana. Un, cerams, nevienam pīlādzēnam šogad nekodīs odi, jo visi tika kārtīgi izšūpināti!


Slide1.JPG


majturiba_2018_2.jpgMarta mēnesī 5. klase kopā ar skolotājām Daci Šutku un Indru Silu apmeklēja Valmieras muzeja izglītojošās programmas “Gaismas ceļš” un “Katram savs krekls”, kā arī izstādi “Tautasdziesmas stāsts”.

Sveču liešanas prasmi varēja apgūt katrs. Izmēģinājām vissenāko sveču darināšanas veidu – ar mērcēšanu un audzēšanu. Kopā pārbaudījām, vai senču zināšanas par skalu un sveču gatavošanu un degšanu ir vērā ņemamas arī šodien. Iepazināmies ar senajiem apgaismes veidiem.

Auduma apgleznošana ir aizraujoša un interesanta nodarbošanās, jo tā ļauj tev ar savu individuālo pieeju un fantāziju būt oriģinālam, izjūtot krāsu prieku. Gleznojot paši, varējām piedot košāku izskatu krekliņam, kas būtu tikai tev vienam.

Izstādē “Tautasdziesmas stāsts” iepazināmies ar Valmieras muzeja krājumu, kas “stāsta” par senajiem arodiem, darba rīkiem, sadzīves priekšmetiem un sabiedrības attīstību kopumā. Tautasdziesma kā savienojošais pamatelements, kur parādās vienlaicīgi arī tās krāšņums un daudzveidība. Tautasdziesmas ir viena no galvenajām latviešu folkloras mutvārdu tradīcijām, kas veido latvisko identitāti. Tās ir apjomīga “informācijas krātuve”, līdz mūsdienām saglabājot ziņas par senču dzīvi, sabiedrības attīstību. Tautasdziesmu četrrindēs ietverts plašs izziņas materiāls, kas ir nozīmīgs pētniecības avots. Izstādei atlasīts ap 200 lietisko materiālu un ap 200 papīra vienību. No muzeja krājuma bija apskatāmi priekšmeti, darbarīki, gan arī dokumentārā informācija un fotogrāfijas. Izstādi vēl interesantāku un saistošāku padarīja ziņas par vecvārdiem, kurus mūsdienās lieto reti vai nelieto vispār, bet bez kuriem ir apgrūtināta tautasdziesmās ietvertās informācijas uztvere. Tāpat tika izmantoti interaktīvi un digitāli risinājumi, kas mums ļāva pārbaudīt savas zināšanas, atraktīvā formā uzzināt daudz jauna, atkāpjoties no pasīva vērotāja lomas.


IMG_0257.jpgŠ.g. 22. martā labākie 5.-9.klases zīmētāji devās mācību ekskursijā uz Valmieras Mākslas vidusskolu.

Tuvāk iepazināmies ar skolas piedāvātajām profesionālās vidējās izglītības programmām:

  • Apģērbu dizains
  • Reklāmas dizains
  • Interjera dizains
  • Metāla izstrādājumu dizains
  • Foto dizains

Skolēni piedalījās radošajās darbnīcās.

Karjeras izglītības skolotāja:D. Ruttule


festivals-nac-lidzas-2018-autors-valmieras-zinas-39.jpg21.martā, Valmieras Kultūras centrā notika reģionālais festivāls

“Nāc līdzās Vidzemē!”

Prieks un lepnums par 6.klases skolniecēm Agnesi, Samantu, Hedvigu, Aleksandru, Elvīru un Margaritu, kuras ar savu brīnišķīgo priekšnesumu tika izvirzītas 5.aprīlī uz Lielkoncertu VEF kultūras pilī.


WP_20180316_11_27_59_Pro.jpgNo 10.-18. martam skolotāja Inese Aide piedalījās starptautiskajā studiju programmā Erasmus + KA1 ietvaros profesionālās pilnveides kursos Anglijā Portsmutā. Šajā nedēļā mācījās jaunākās metodes valodu apmācībā darbam ar bērniem, kuriem īpašas vajadzības. Skolotāja arī apmeklēja Anglijas skolas, iegūstot pieredzi, idejas un materiālus turpmākajam darbam.

22. martāI. Aide dosies dalīties šajā pieredzē uz Cesvaines vidusskolu un 26. martā uz Cēsu pilsētas vidusskolu


IMG-20180319-WA0002.jpg19. martā pirmsskolas grupas “Sprīdīši” un “Mārītes” apmeklēja Valsts ugunsdzēsības un glābšanas dienestu (VUGD) depo Cēsīs.

Pirms mācību ekskursijas bērni iepazinās ar gaisa, sauszemes, ūdens transportu veidiem. Risināja sarunas par rīcību dažādās situācijās, kā arī grāmatās iepazina daudzveidīgo speciālo transportu, to nozīmi cilvēku dzīvē.

Sarunā ar glābšanas dienesta pārstāvi A. Gulbi, bērni bija zinoši un izmantojaiepriekšgūtās zināšanas.Bērni jautāja par glābēju darbu un transportu, mācījās uzklausīt citu domas,izteikt savu viedokli, uzdeva interesējošus jautājumus.

Mācību ekskursija noritēja labvēlīgā gaisotnē un sniedza pozitīvas emocijas un daudzpusīgas zināšanas


konference_13_03_18.JPG15.martā LU Cēsu filiāle sadarbībā ar Cēsu internātpamatskolu – attīstības centru LU 76.starptautiskās zinātniskās konferences ietvaros organizēja zinātniski lietišķo konferenci “Sociālo prasmju sekmēšana pirmsskolas un sākumskolas vecuma bērniem”


konference_marts_2018.JPG13.martā Cēsu internātpamatskola – attīstības centrs sadarbībā ar Cēsu novada pašvaldību organizēja zinātniski lietišķo konferenci ”Bērns ar speciālām vajadzībām skolā”. Uz konferenci bija ieradušies 120 dalībnieki no dažādām Vidzemes vispārizglītojošām skolām. Lielu atsauksmi konferences dalībnieku vidū guva bērnu psihiatrs Ņikita Bezborodovs, kurš dalījās pieredzē par bērnu neirālās attīstības traucējumiem iekļaujošās izglītības kontekstā. Rīgas 5.AC direktore Iluta Vilnīte dalījās pieredzē par skolu izaicinājumiem iekļaujot bērnu ar speciālām vajadzībām. Par skolotāju lomu un komandas darbu iekļaujošās izglītības iestādes mācību procesā savu viedokli pauda RTU asociētā profesore, pedagoģijas doktore Mārīte Rozenfelde.Dalībniekiem bija iespēja praktiski darboties paralēlajās darbnīcās, kurās iepazina jaunākās metodes, paņēmienus un saskarsmes principus veiksmīgai bērnu ar speciālām vajadzībām iekļaušanai skolas vidē.

Konferences dalībnieki saka paldies skolas direktoram Zigmundam Ozolam par vērtīgo un izzinošo dienu! 


Arhīvs 2017./2018. m.g.(1.daļa)

Arhīvs 2016./2017. m.g.(1. daļa)

Arhivs 2016./2017. m.g.(2. daļa)