logo_facebook.jpg

 

 

 


konference_2019.jpgCēsu internātpamatskolā – attīstības centrā 12. martā norisinājās konferencē par bērna ar uzvedības grūtībām integrēšanu skolā. 150 Vidzemes reģiona pedagogi un speciālisti dalījās diskusijās ar Latvijā vadošajiem bērnu aizsardzības, psihiatrijas un psiholoģijas speciālistiem.Dalībnieki pauda atzinīgas atsauksmes, par konferences laikā iegūto pieredzi, uzsverot ka ļoti vērtīgi uzklausīt speciālistu padomus un gūt lietderīgu informāciju, lai izprastu problēmuzvedības cēloņus, iespējamos risinājumus, reālās darbības praksē.

Paldies lektoriem Jānim Pāvulēnam, Ņikitam Bezborodovam, Dacei Dolacei, Elizabetei Gustsonei, Ivetai Lukjanovai un Zintai Biseniecei par izbrīvēto laiku un ierašanos Cēsīs!


pogu_vakars_2019.JPG7. martā skolas saime un 9. klases skolēnu vecāki, radi, draugi pulcējās skaistā pasākumā – “Pogu vakarā”. Šī ir viena no skolas tradīcijām!

9. klases skolēni dalījās atmiņās par savu bērnību un skolas laiku, jo pavisam drīz pārkāps skolas slieksni un dosies tālāk. Uzdevumā “Es dzīvoju skaistā pasaulē”viņi pateicās saviem vecākiem, skolotājiem par atbalstu, iedrošināšanu, kopā pavadīto skolas laiku.

Paldies skolotājām: Daigai Ducenai, Edītei Leimanei, Sandrai Sietiņai, Lainei Vilnei, Dainai Rencei, Indrai Silai, Kristai Apinītei, kā arī 8. klasei par apsveikumu un visiem, kas palīdzēja, lai pasākums paliktu atmiņā


smilsu_kino.jpgTrešdien 6. martā,projekta „SKOLAS SOMA”, ietvaros skolā pie sākumskolas skolēniem viesojās interaktīvā izbraukuma nodarbība „Smilšu kīno - smilšu aplikācija”

Mērķis šim nodarbībām – nodrošināt interaktīvas nodarbības ar bērnu iesaisti daudzveidīgās smilšu mākslas tehnikās.

Darbošanās notika divās telpās, kurās skolēni aktīvi, atraktīvi darbojās ar un pa smiltīm. Katras nodarbības ilgums – 40. minūtes.

Vienā vērojām mākslinieces priekšnesumu/ paraugdemonstrējumu,– kuram bija savs stāsts, kas par stāstu, to vajadzēja atminēt. Bērni uzmanīgi vēroja un protams zīmējumos varēja saprast, ka tiek lasīta grāmata. Turpinājumā smilšu kīno spēle ar mēmā šova elementiem un bērnu iesaistīšanos zīmējot smiltīs dažādus dzīvniekus, pasaku varoņus, profesijas un grāmatas. Kā mums gāja ar atminēšanu – pēc mākslinieces teiktā, nevienā skolā, kur viņi ir viesojušies, neviena komanda netika līdz grūtākai pakāpei – grāmatā. Mums tas izdevās. Urā!

Otrā telpā darbojāmies praktiski, izvēloties kartiņu un to izkrāsojām sev vēlamajās krāsās izmantojot krāsotās smiltis.

Šajā dienā skolēni saņēma ļoti daudz pozitīvu emociju un prieku visai atlikušai dienai. Ne tikai mēs sākumskolas skolēni un skolotājas bijām priecīgi par iespēju radoši darboties un izpausties, bet arī nodarbības vadītāji pauda savu prieku par iespēju ciemoties mūsu skolā – atsūtot ceturtdien e-pastā vēstuli ar pateicības vārdiem par silto un jauko uzņemšanu


runasanas_k0nkursss_2019.jpgSkaļās lasīšanas sacensības ir lasīšanas veicināšanas konkurss, kura ietvaros katrs skolēns iepazīstina klausītājus ar savu izvēlēto grāmatu, skaļi un izteiksmīgi, 3 minūtes lasot fragmentu klausītājiem un žūrijai.

Jau no pagājušā gada oktobra 5. un 6. klases skolēni mūsu skolā bija mudināti izvēlēties sev tīkamu grāmatu, lai februārī varētu piedalīties Skaļās lasīšanas konkursā skolā. Sīvā cīņā par uzvarētājiem tika atzīti: Una Valce, Jānis Logins un Dāvis Jekums no 6. klases, bet no 5. klases - Kristaps Bahmanis, Emīlija Samoviča, Dāvids Anaņjevs un Elīza Ārne. Uzvarētāji tikās vēlreiz finālā. Skolas žūrijas komisija atzina, ka uzvarēt pelnījuši - Una Valce, Jānis Logins un Elīza Ārne, tādēļ viņiem bija iespēja piedalīties Skaļās lasīšanas reģionālajā finālā Cēsu Centrālajā bibliotēkā 6. martā.

23 dalībnieku konkurencē viņi pārstāvēja mūsu skolu godam. Jāpiemin arī skolotājas Iritas Dvinskas ieguldītais lielais darbs, sagatavojot lasītājus. Una lasīja fragmentu no Māra Runguļa grāmatas “Kaķu ģenerālis”, Jānis bija izvēlējies Holija Blekas un Kasandras Klēras grāmatu ”Dzelzs pārbaudījums”, bet Elīza – Evas Ibotsones grāmatas“Ceļojums uz Amazoni” fragmentu.

Pasākuma noslēgumā iedvesmojoši bija žūrijas pārstāves Gunas Rukšānes teiktie vārdi, ka tad, kad jūs lasiet grāmatu skaļi, lasiet tā, it kā lasītu kādam - mazajai māsai vai brālim, draugam, tētim vai mammai - lai to varētu saprast jebkurš. Katrs dalībnieks saņēma diplomu un balviņu par piedalīšanos. Šogad kā labākā lasītāja Cēsu reģionā tika atzīta un kronēta Santa Solovjova no Stalbes vidusskolas.

Domājot par nākamā gada Skaļās lasīšanas sacensībām, ceturto un piekto klašu skolēni,arī jums būs iespēja pārstāvēt mūsu skolu! Sāciet gatavoties!!!


runas_k0nkurss_2019.jpg6.martā uz skatuves runas konkursu pulcējās 60 skolēni no dažādu klašu grupām. Konkursā piedalījās bērni un jaunieši no vēsturiskā Cēsu rajona visiem novadiem.

Mūsu skolu pārstāvēja Arita Mieze 8.kl, Hedviga Mieze 7.kl., Samanta Oša 7.kl.. 7.-12.kl. runātāju konkurencē visas meitenes saņēma II pakāpes diplomus


florbols_2019.JPGŠī gada 5.martā mūsu skolā notika florbola turnīrs. Cīnījās Rolanda Rimšas komanda ar Linardu Megri, Jāni Ozoliņu, Kārli Rudzīti pret Dina Fūrmaņa komandu ar Nauri Aļeksejevu, Nauri Renmani un Adrianu Ļvovu. Uzvarēja Rolanda Rimšas komanda. Bija jūtams liels skatītāju atbalsts, kas iedrošināja un uzmundrināja spēlētājus.


ziluks_2019.jpgŠī gada 7.martā mūsu skolas Mazajā zālītē viesojās Cēsu Centrālās bibliotēkas Bērnu nodaļas vadītāja Lāsma Vasmane – Mašina ar muzikāli literāru stundu “Zīļuks, Burtu meitiņa un citi draugi Margaritas Stārastes dzimšanas dienu svin!” Pasākumā piedalījās pirmsskolas grupiņas un 1. – 4. klases skolēni un skolotājas. Kopā dziedājām visiem zināmas dziesmas, skatījāmies multfilmu “Zīļuks” un klausījāmies interesantus stāstus par to, kā Margarita Stāraste sākusi zīmēt. Sakām lielu paldies bibliotekārei Lāsmai par aizraujošo literāro stundu!


Gudrs_vel_gudraks_2019.JPG

Šī gada   5. martā notika otrais “Gudrs, vēl gudrāks” konkurss -  šoreiz 1.- 4.klasei. Konkursu vadīja Keita Geriņa un “Gudrs, vēl gudrāks” pirmā konkursa uzvarētājs – Jānis Logins. Dalībnieki šoreiz bija Melānija Sovere, Ralfs Svitka un Ramona Krupenko no 1.klases, Oļegs Lapiņš, Kerija Briška un Daniels Bogdanavičs no 2.klases, Ēvalds Šņoriņš, Juris Logins un  Lāsma Zemīte no 3.klases, Reinis Silavs, Matīss Afanasjevs un Ralfs Miklāvs no 4.klases. Pēc spraigiem un aizraujošiem 4. kārtu jautājumiem, uzvaru guva 3.klases skolnieks Ēvalds Šņoriņš. Kārtu starpbrīžos skatītājus un dalībniekus izklaidēja filmas “Ledus sirds” un “Troļļi” fragmenti, kuriem daudzi dziedāja līdzi – gan lieli, gan mazi. Šoreiz muzikālie viesi bijām mēs paši - gan dziedot (4., 5. un 6. klases meitenēm un zēniem) gan spēlējot ģitāru (Laine Vilne un Elīna Āboliņa). Pasākumu fotografēja Jānis Vilmanis un Daniels Ignatjevs


smilsu_kino.jpg

 

 

6.martā plkst.10.30 projekta "SKOLAS SOMA" ietvaros skolā viesosies "SMILŠU KINO". Piedalās 1. - 3.klase 


20190221_173548.jpg21. februārī mūsu skolā notika vecāku skoliņa, kuru vadīja skolotājas Līga Ķilberte un Sandra Pušpure. Vakara tēma bija “Sveču mēnesis.” Skoliņā mēs darbojāmies ar bišu vaska plātnēm, veidojot katrs savu sveci. Lējām sveces no parafīna, pievienojot krāsainos vaska krītiņus, lai veidotos krāsa. Minējām mīklas un lējām laimes no parafīna. Izlietās laimes attēlojām uz balta papīra, veidojot apsveikuma kartiņas. Noslēgumā gājām rotaļā ”Kripatu, krapatu, bums” un priecājāmies par kopā būšanu.


krasas_2019.jpg

 

Eksperimentu mēneša noslēgumā bērni izbaudīja krāsu prieku – tās sajaucot, maisot, pūšot burbuļus, kuri veidoja ļoti interesantus rakstus un musturus. Mūsu rīts sākās darbīgi ar pavasarīgās noskaņās radītiem apsveikumiem no eksperimentu laikā veidoto krāsu spēles, kā arī interpretācijas par spēli “Kendama” - mums savējā! Nu tik sākās sacensību gars! Kurš ātrāk, vairāk trāpīs savā glāzītē.


karjera_8_kl_2019.jpgLai rastu atbildi uz jautājumu “Kas mīt VOC?”, 8. klases skolēni devās ekskursijā uz Vidzemes olimpisko centru Valmierā.

Skolēni iepazinās ar SIA “Vidzemes Olimpiskais centrs” sporta kompleksa daļām, ar sporta kompleksa darbību un tehniskām lietām. Uzzināja, kādas karjeras iespējas ir sporta nozarē - kādi speciālisti strādā Vidzemes Olimpiskajā centrā, kā kļūt par profesionālu sportistu, kā arī, ko darīt pēc sportista karjeras beigām. Bija iespēja vērot dažādu profesiju pārstāvjus darbībā un iepazīt reālu darba vidi.

Iepazināmies ar SIA “Olimpiskā centra” piedāvātajām aktīvās atpūtas iespējām sporta zālēs, peldbaseinā un slidotavā. Labprāt pieņēmām izaicinājumu izmantot Ledus halles slidotavu, apguvām slidot prasmi un guvām pozitīvas emocijas.

Ekskursija tika apmaksāta projekta Nr.8.3.5.0/16/I/001 „Karjeras atbalsts vispārējās un profesionālās izglītības iestādēs” karjeras attīstības atbalsta pasākuma „Profesiju daudzveidība 3” ietvaros


zinoo_centrs_2019.JPGFebruāris ir pirmsskolas eksperimentu mēnesis. Grupiņa “Sprīdīši” paši veica dažādus eksperimentus, piemēram, pētīja, cik spēcīgs patiesībā ir papīrs, kas notiek, ja sveces liesmai netiek piedāvāts skābeklis. Neticības pilni skatieni tika vērsti uz audzīti, kad balonam cauri tika izdurts noasināts kociņš un tas brīnumainā kārtā – nepārsprāga. Pētījām arī balonu izturību pret dažādiem smagumiem. Bet eksperimentu mēneša kulmināciju baudījām šī gada 13. februārī. Pirmsskolas grupiņas “Sprīdīši” un “Mārītes” kopā ar audzinātājām devās uz Cēsu ZINOO centru. Tur bērni izzināja dažādas likumsakarības, iepazinās ar ‘fiziku’, paši eksperimentēja un darbojās. Pārsteidza bērnu vēlme un interse izmēģināt itin visu, ko ZINOO piedāvā. Ļoti uzrunāja spēle ‘Izkļūsti no degošas telpas un paglāb draugus’. Mazie pirmsskolēni mācījās par drošību un kā aizrādīt par nepareizu rīcību otram. Laiks, ko pirmsskolēni pavadīja ZINOO centrā bija patiešām interesants un vērtīgs ne tikai viņiem, bet arī audzītēm.


burti.jpg

 

Lai iepriecinātu vecākus Valentīndienā, “Sprīdīši” jau krietni iepriekš sāka gatavot pārsteigumu. Paši veidojām savu fotosesiju, pēc tam izvēlējāmies mīļāko bildi, kurai pagatavot īpaši skaistu un spīdīgu rāmīti. Ilgi turējām šo pārsteigumu noslēpumā, bet šodien visiem vēlam mīļus un draudzīgus svētkus!


enu_diena_2019.JPGŠī gada Ēnu dienā 8. klases meitenes Rita Klētniece un Laine Alksnīte ēnoja Cēsu fotogrāfi Karīnu Jurciņu. Meitenes uzzināja, cik nopietna ir fotogrāfa profesija, kāds ir fotogrāfa darbs izbraucienos un fotostudijā. Meitenes iejutās gan modeles, gan fotogrāfa lomā un izmantoja uzņemt interesantas bildes Karīnas Jurciņas fotostudijas skaistajā salonā. Sakām lielumlielu paldies fotogrāfei par radošo uzņemšanu!

enu_diena_2019_zeni.jpgĒnu dienā mūsu skolas puiši - Jānis Vilmanis no 9. klases un Elvis Bogdanovs un Ritvars Reinis no 8. klases čakli rosījās vienā no Cēsu populārākajām unlabākajām kafejnīcam –kafejnīcā “Priede”. Zēni aktīvi iesaistījās visās ar kafejnīcu saistītajās darbībās – cepa pīrāgus, skatījās un mācījās, kā pagatavot dažādus ēdienus, mērces, kā noformēt galdu. Puiši iepazinās ar viesmīļa darbu. Visi bija ļoti apmierināti ar jauki un derīgi pavadīto laiku. Paldies kafejnīcai “Priede” par pozitīvo un pretimnākošo uzņemšanu un gardajiem pīrāgiem.


karjera_2019.jpgPadomāt par saviem nākotnes mērķiem 4. februārī tika aicināti 6., 7. klašu skolēni. Nodarbību „Veiksmīga karjera: mērķis, izaicinājumi, kompetences 2” vadīja biedrības “Jauniešu Akadēmija “Pacelt Pasauli “ lektore Anita Delzkalēja.

Nodarbības laikā lektore aicināja skolēnus apzināties savus talantus un izvirzīt konkrētu mērķi. Lektore uzsvēra, ka vispirms ir jāsagatavo savs prāts – jābūt atvērtam ar pozitīvu skatu uz dzīvi.

Iepazīstinot ar personīgo pieredzi savas karjeras veidošanā, lektore motivēja un palīdzēja skolēniem saskatīt karjeras iespējas savā nākotnes profesijā. Izvēloties profesiju, būtu jāapsver, vai profesija ir interesanta un saistoša un atbilst bērna spējām.

Nodarbības otrajā daļā lektores vadībā skolēni veidoja savu mērķu karti. Lai rosinātu iztēli un fantāziju, skolēni vizualizēja savus mērķus. Skolēnu izvēlētās profesijas bija ļoti dažādas - žurnālists, advokāts, būvgaldnieks, policists un picu piegādātājs.

Nodarbības noslēgumā skolēni atzina, ka tā rosināja padomāt, kādam jābūt cilvēkam, lai viņam veiktos dzīvē un mācībās. Nodarbība lika ticēt saviem spēkiem, sakārtot savas domas un motivēja skolēnus tiekties pēc tā, ko viņi vēlas sasniegt. Skolēni uzzināja, cik ilgi jāmācās, lai iegūtu savu sapņu profesiju. Skolotājus priecēja bērnu atziņa, ka viss nekritīs no debesīm, vajag darīt!

Liels Paldies lektorei Anitai Dzelzkalējai!

 


draudziba_2019.jpgJau otro gadu 4 klases skolēni sadarbojas ar Cēsu 1. pamatskolas 7. un 8.klases skolniecēm. Viņas rūpīgi iepriekš sagatavo dažādas spēles, kas veicina skolēniem draudzīgu attieksmi vienam pret otru, labu sadarbību, prāta veiklību, atjautību, saliedētību – mēmais šovs, spēle “Krēsli’’, dejas uz avīzes, vārdu minēšana, acu mirkšķināšana u.c.

5.februāra klases vakara gaitā bija iespēja parādīt deju prasmes un atpazīt pazīstamas dziesmas.

Noslēgumā pateicāmies meitenēm par atraktīvo vakaru un aicinājām uz turpmāko sadarbību.

 


Gudrs_vel_gudraks_2019.JPG

31. janvārī mūsu skolā notika pirmais konkurss “Gudrs, vēl gudrāks”, kurā pārliecinājāmies, ka mūsu skolēni ir gudri, talantīgi, mērķtiecīgi, zinoši, atjautīgi

Vairāk>>>


biblioteka_2019.jpg

Šī gada 30. janvārī CI-AC pirmsskolas grupas “Sprīdīši” un “Mārītes” mēroja tālo ceļu pār kalniem uz Cēsu Centrālo Bibliotēku. Arī šoreiz Draudzīgā Aicinājuma ietvaros, bērni uzzināja grāmatu vērtību, cik tās var būt dažādas – mazas, lielas, biezas, plānas, skanošas, spīdošas un ar pārsteigumiem katrā lapas pusē. Bērniem tika dots gods apmeklēt arī Cēsu Centrālās Bibliotēkas grāmatu pagrabu un dziedāt dziesmu par grāmatu tārpiņu. Vēlamies pateikt paldies Cēsu Centrālās Bibliotēkas Bērnu nodaļas darbiniecēm par vienmēr mīļu un siltu sagaidīšanu!

 


ABC_2019.jpg

Ābecītei sakām sveikas

Draugi bijām mēs līdz šim.

Atvadoties mēs tai teiksim:

Draugi vienmēr paliksim!

Paliec sveika, Ābecīte!” – šos vārdus pirmklasnieki šodien 30. Janvārī lepni veltīja savai pirmajai skolas grāmatai – ĀBECEI.

Būdami skolā, tēju 45 dienas, pirmklasniekus sagaidīja ĀBECES svētki. Visu šo laiku 1.klases skolēni čakli mācījās lasīt zilbes, likt tās kopā vārdos un no vārdiem virknēt teikumus.

Bērni pirmās gudrības apguva no savas uzticīgās „draudzenes” – ābeces.

Svētkos kopīgi ar ciemiņiem 2. – 4. klases skolēniem noskaidrojām no kādām ābecītēm mācījās viņu vecāki un skolotāji , un no kādām mēs. Tā patpārliecinājāmies, vai viesi pratīs atpazīt burtiņu ar kādu sākas katra pirmklasnieka vārds. Tie tika zīmēti uz muguras, skaitīti dzejoļi, kur visi vārdi sākās ar attiecīgā bērna vārda pirmo burtiņu.

Ne tikai pirmklasnieki bija sagatavojuši priekšnesumus, bet arī sanākušie ciemiņi sagatavoja jaukus, emocionālus priekšnesumus, dāvanas saviem jaunākajiem skolas biedriem. Paldies visiem, esam ļoti, ļoti iepriecināti.

Nobeigumā skolēni saņēma sertifikātu, kas apliecina ka ir apgūti gan drukātie, gan rakstītie burti, un tagad jāsāk lasīt grāmatas.

Pirmklasnieki savas ābecītes var nolikt glabāšanā, jo tagad jau cītīgi mācās jau no citām grāmatām. Lai veiksmīgas turpmākās gaitas Zinību kalnā! 

Skolotāja Sandra, audzinātāja Līga

 


 

Putnu_barosana_19.jpg

Pīlādzītī spraigi rit arī darbs ar vecākiem. Visi kopā palīdzam izciest ziemas aukstumu mūsu mazākiem draugiem - putniem. Paldies 1. grupas darbiniekiem, vecākiem un bērniem!


 

rudas_2019.jpg

Sveicieni no kalna! Pīlādzēni rūdās!


Sniega_diena_mazie_2019.jpg

29.janvārī 1.-4.klašu bērni piedalījās Sniega dienas aktivitātēs.

Spēku varēja izmēģināt biatlonā, skeletonā, kamaniņu braukšanā, daiļslidošanā, bobslejā un Tautas kamanās.

Noslēgumā varēja sasildīties ar karstu tēju un pīrādziņiem.

Paldies par jaukajām sporta aktivitātēm skolotājam Normundam Ganiņam un tiesnešiem no 7. un 8.klases!

 


vec_skolina.jpg24. janvārī 3. klasē skolotājas Jūlija Sildare, Iveta Kallīte un es, Sarmīte Kalvīte, organizējām vecāku skoliņas nodarbību. Mūsu moto - “Kopā ar bērnu baudīsim vakaru”. Izveidojām trīs radošās darbnīcas.

Skolotāja Jūlija kopā ar bērniem un vecākiem gatavoja saldo našķi – šokolādes konfektes ar žāvētu augļu pildījumu. Katrai ģimenei bija paliktnītis ar jau iepriekš sasmalcinātiem augļiem, no kuriem bija jāizveido nelielas bumbiņas. Tad jāiemērc izkausētā šokolādē un jāievieto ledusskapī sacietēšanai.

Kamēr konfektes gatavojās, skolotāja Iveta aicināja gatavot trauciņus pašu gatavotās šokolādes kārumam. Par pamatu tika ņemta stikla burciņa, kuras apdarināšana gan bija pašu ziņā. Katrs pēc sirds patikas varēja izpausties, izmantojot dažādus materiālus: mežģīnes, salvetes, krāsainus dzīparus, lentītes, pērlītes un vēl daudz citu materiālu.

Visiem patika darboties. Dažs pat izgatavoja divus trauciņus. Vēl tikai bija jāpagaida, lai darbiņi nožūtu.

Es aicināju gatavot augļu salātus ar saldējumu. Izrādījās, ka tas ir tik vienkārši - jānomazgā, jāsadala augļi un jāsakārto tiem paredzētos traukos. Vecāki palīdzēja ar lielo karoti no saldējuma izveidot bumbu. Tad pēc vēlēšanās izdekorēja. Darbiņš padarīts!

Skanot relaksējošai mūzikai, degot svecēm, sēdāmies pie balti klāta galda nobaudīt pašu gatavotos augļu salātus ar saldējumu.

Bija tik labi būt kopā, baudīt mirkli, pat vārdi bija lieki.

Šķiroties bērni pildīja konfektes trauciņos - brīnišķīga dāvana – pārsteigums!

Bet mums, skolotājām, bērnu un vecāku paldies par jauki, saturīgi pavadītu vakaru – vislielākais gandarījums.

Sk. Sarmīte Kalvīte

 


IMG_0696.JPG24. janvārī ar smiekliem un lielu jautrību Cēsu internātpamatskolā-attīstības centrā tika pavadīta Sniega diena. Skolēniem bija brīnišķīga iespēja izmēģināt sportiskas aktivitātes – tautas kamanu, bobsleja, daiļslidošanas, skeletona, biatlona un kamaniņu braukšanas sacensībās. 9.klases skolēni pasākuma laikā iejutās tiesnešu lomās – pienākumu viņiem netrūka. Pasākuma noslēgumā visus gaidīja silta tēja un pīrādziņi.

Paldies Sniega dienas organizētājam - sporta skolotājam Normundam Ganiņam!

Paldies visiem par dalību un 9. klases skolēniem par līdzdalību pasākuma organizēšanā!


Inese_polija-2019.jpgNo šā gada 12. janvāra līdz 20. janvārim skolotāja Inese Aide apmeklēja Starptautisko Erasmus + kontaktu veidošanas semināru Polijā Sepolno Krajenskie pilsētā. Tika uzrakstīts sadarbības projekts starp Horvātiju, Lietuvu un mūsu skolu "Mācīties caur 5 sajūtām". Skolotājas nākamais projekts top sadarbībā ar Horvātiju"Āra aktivitātes". Gaidām Valsts Izglītības Nacionālās Aģentūras akceptu

Maxsima_2019.JPGJau divas nedēļas skolēnus un darbiniekus mūsu skolas pagalmā priecē slidotava.

Slidojot redzēti gan pirmsskolu grupiņu “Mārīšu” un “Srīdīšu” bērni, gan arī sākumskolas un pamatskolas slidotāji. Prieks par skolēniem, kas nāk ar savām slidām un skolotājiem, kas slido paši un palīdz mazākajiem novilkt un uzvilkt slidas.

Šodien gribētos teikt paldies SIA Maxima Latvija kolektīvam, īpaši Korporatīvo attiecību departamenta direktoram Jānim Beserim un Iekšējās komunikācijas speciālistes asistentei Andai Bukontei par mūsu skolai dāvātajiem 5 slidu pāriem 150 eiro vērtībā. PateicotiesJūsu atbalstam, slidošanas prieks mūsu skolā kļūst vēl lielāks!


slidotava_2019.jpgJanvāra sākumā sals pieņēmās spēkā un ziemas prieki ienāca arī mūsu skolā. Skolas bibliotekāres Elīnas Āboliņas un skolēnu ilgi lolotais sapnis par skolas slidotavas izveidi beidzot piepildījās. Paldies skolas direktoram Zigmundam Ozolam par rasto iespēju, izveidot laukumu slidošanai! Paldies arī veikalam Maxima par slidu dāvinājumu bērnu sapņu piepildījumam!

 


 

skolas_soma.jpgLATVIJAS VALSTS SIMTGADES INICIATĪVA – PROJEKTS “LATVIJAS SKOLAS SOMA”

„Latvijas skolas soma” ir lielākā valsts simtgades dāvana vairāk nekā 200 000 Latvijas bērniem un jauniešiem. Sākot ar 2018. gada septembri, tās ietvaros ikvienam mūsu valsts skolēnam tika nodrošināta iespēja izzināt un klātienē pieredzēt Latvijas kultūras un dabas vērtības, iepazīt dažādos laikos Latvijā radītās inovācijas un uzņēmējdarbības veiksmes stāstus. (lv100.lv/programma/latvijas-skolas-soma)

Vairāk >>>

 


Ziemsv_2018.jpg

Cēsu internātpamatskolas – attīstības centra pirmsskolas grupas „Sprīdīši” bērni bija lieli palīgi rūķiem, gatavojoties Ziemassvētkiem. Viņi gatavoja apsveikumus, rotāja eglīti, cepa piparkūkas, rotāja tās ar krāsainiem glazūras rakstiem, iepriecināja vecākus, vecvecākus un skolas darbiniekus ar svētku koncertu, - kā jau īstiem rūķiem pieklājas, labo darbu bija vesels pulks. Kopā ar „Mārīšu” grupas bērniem viesojāmies Cēsu Centrālajā bibliotēkā „Zem lielās rūķa mices”, kur ar rūķu krustmāmiņu un rūķīti Kikī dziedājām, rotaļājāmies, uzzinājām interesantas lietas par rūķiem, sagaidījām arī Ziemassvētku vecīti.

Tam, kurš grib iepriecināt cilvēkus, ir jānes sevī prieks.

Tam, kurš grib pasaulē ienest siltumu, ir jānes sevī uguns.

Tam, kurš grib palīdzēt, ir jābūt piepildītam ar mīlestību.

Tam, kurš grib panākt mieru uz Zemes, ir jārod miers savā sirdī.

/Fils Bosmans/

Laimīgu mums visiem Jauno gadu!

 


 

piladzitis_ziemassvetki_2018.jpgŠogad Ziemassvētku gaidīšanas laiks Pīlādzītī bija bagāts ar labiem darbiem. Visi kopā cepām piparkūkas, sūtījām apsveikumus Vecītim, aicinājām viņu ciemos, rotājām telpas.

Paldies visiem vecākiem, bērniem un darbiniekiem par sagādātajām pārsteiguma dāvaniņām Cēsu veco ļaušu pansionātam, kur viesojāmies gan lieli, gan mazi 17.decembra rītā.

Arī Cēsu dzīvnieku patversmes iemītnieki 28.decembrī tika iepriecināti ar mazumiņu sirds siltuma. Un, protams, visi kopā priecājāmies Pīlādžciema Ziemassvētkos pagalmā pie eglītes, kur satikām arī Vecīti ar svētku ratiem.

Paldies visiem par piedalīšanos!

Lai Jums nākamais 2019.gads ir veselības, priecīgiem notikumiem bagāts!

 


Ziemassvētkus gaidot...


sveces_2018.jpg

Ziemassvētki - noslēpumu laiks, kad gribas ticēt mazajiem rūķiem, kas klusiņām nes mums dāvanas un ļauj iemirdzēties svētku priekam.

Lai iepriecinātu savus vecākus mazie "Sprīdīši" un "Mārītes", kopā ar skolotāju Antru Bāliņu Diegu, gatavoja sveces, lai katrā mājā ienestu sirds siltumu, gaišumu, ticību brīnumam un visam labajam.

Šo noslēpumu bērni savā sirsniņā glabāja ilgu laiku, lai svētku dienā iepriecinātu savu ģimeni.

Tagad katrā mājā svētku vakarā galdu rotās zilās cerību krāsas leduspuķes svecīte.

Ja mēs kaut ko no sirds vēlamies, tas piepildās, tā ir ticība brīnumam un visam labajam.


 

 


lasitaji_2018.JPGČaklākie skolas bibliotēkas grāmatu lasītāji – grāmatu draugi un konkursa “Kas notiek Latvijā un pasaulē” pareizo atbilžu zinātāji 1. semestrī -

1.kl. Santa Zeidenberga, Ramona Krupenko, Melānija Sovere, Ralfs Svitka,

2. kl. Kerija Briška, Oļegs Lapiņš, Alise Valce, Daniels Bogdanavičs,

3. kl. Lāsma Zemīte, Alise Eltermane, Terēza Zagorska,Deniss Sovers, Ēvalds Šņoriņš, Juris Logins,

4. kl. Inese Zeltiņa, Reinis Silavs , Artūrs Kudrjavcevs,

5. kl. Emīlija Samoviča, Elīna Rimša, Elīza Jēkabsone, Dāvids Anaņjevs, Artjoms Kopasovs, Kerola Hmeļinska, Elīza Ārne,

6. kl. Dāvis Jekums,

7. kl. Agnese Lauva, Loreta Trofimova -

kopā ar skolotājām Ingrīdu Krauju, Laini Vilni un bibliotekāri 13. decembrī devās “Cēsu apslēpto dārgumu meklēšanas ekspedīcijā”.

Lai sasniegtu mērķi, komandām vajadzēja apliecināt sevi dažādos pārbaudījumos: izturības, attapības, vērīguma, zinošo, skaisti izskatīšanās un mākslinieks manī, turnīros. Līdz beidzot, sekojot norādēm, nokļuvām vietā, kur vajadzētu būt dārgumiem. Ar lāpām devāmies viduslaiku pagrabā, caur kuru slepena eja ved uz Cēsu pili. Tur kaut ko arī atradām…

Pēc pārsteigumiem pilnā ceļa mēs sasildījāmies kafejnīcā un cauri svētku rotā ietērptajām Cēsīm devāmies uz skolu

 


 

rukisi_2018.jpgDecembra sākumā sākām gatavoties Ziemassvētkiem. Lai radītu svētku noskaņu, 4. decembrī aicinājām pirmsskolas grupu vecākus uz radošo „Rūķu” darbnīcu. Darbnīca tika ierīkota „Sprīdīšu” grupā. Atmosfēra bija īsti draudzīga, radoša un darbīga. Tapa skaistas rūķu cepures, par kurām priecāsimies visu Ziemsvētku laiku.

Paldies visiem gan lieliem, gan maziem „Rūķiem”!

 


 

skudra_udra.jpgPirmdien pie mums, visās pirmsskolas grupās, ciemojās Skudra Urda ar vides programmu pirmsskolas bērniem par papīra pārstrādi. Bērni varēja ne tikai klausīties, bet arī jautāt, saņemt atbildes un līdzdarboties, gatavojot papīru no avīzēm.Bija ļoti aizrautīgi un interesanti uzzināt ko jaunu. Šādas nodarbības ļoti nepieciešamas, lai veidotu bērnu izpratni par vidi un to saudzēšanu.

Paldies SIA ZAAO un skudrai Urdai par saistošo nodarbību!

 


 

4_klase_ekskursija_20018.jpgŠajā nedēļā Cēsu internātpamatskolas-attīstības centra 4.klases skolēni apmeklēja Zinoo centru Cēsīs. Zinātkāres centrā bērni darbojās tematiskā nodarbībā "Inženierizaicinājumi". Inženieru cienīgs komandu izaicinājums-uzbūvēt augstāko torni ar ierobežotiem resursiem.

Nodarbībā skolēni mācījās darboties komandā un izveidot efektīvāko stratēģiju uzdevuma atrisināšanai.

Skolēniem bija iespēja izbaudīt interaktīvās spēles, kur jāpielieto sava ķermeņa reakcija, prāta spējas un līdzsvara izjūta. Skolēni ar aizraujošo spēļu palīdzību iepazinās ar dažādām matemātiskām teorijām.

Kas zin, varbūt tālā nākotnē kāds no viņiem izvēlēsies saistīt savu nākotni ar inženierzinātņu jomas profesijām.

Paldies Zinoo centra darbiniecei Justīnei par interesanti pavadīto pēcpusdienu!

 


kontraflovs.jpgPateicoties mūsu skolas absolventu atbalstam savai skolai, 7. decembrī pie mums viesojās Hip-Hop apvienības “Kontraflovs” pārstāvis Artūrs Rikmanis.

Skolēni no 4. – 9. klasei noklausījās stāstījumu par Hip-Hop un tā rašanās vēsturi. Ar lielu aizrautību un interesi puiši un meitenes klausījās dziesmas ar Artūra Rikmaņa vārdiem. Skolēni izmantoja izdevību, uzdodot dažādus sev interesējošus jautājumus.

Noslēgumā – lieli aplausi un fotografēšanās kopā ar atraktīvo Hip-Hop reperi Artūru.

 


 

IMG_9826.JPG3.decembrī 1. līdz 9. kl. skolēni un skolotāji pulcējās skolas pasākumu zālē, lai kopīgi iedegtu pirmo adventes sveci


 


adventes_vainagi.JPG4. decembrī Cēsu internātpamatskolā- attīstības centrā norisinājās Cēsu novada skolēnu mājturības un tehnoloģiju radošā diena “Mans Adventes vainags”, kurā piedalījās Cēsu novada vispārizglītojošo skolu 7. klašu skolēnu komandas (katrā 2 dalībnieki), arī mūsu skolas meitenes Elvīra Popoviča un Hedviga Mieze.

Radošās dienas mērķis bija rosināt skolēnus praktiskā jaunrades darbā radīt dizaina priekšmetu, mērķtiecīgi izmantojot apgūtās zināšanas un prasmes, attīstīt skolēnos telpisku domāšanu. Katra komanda zīmēja radošā darba skici un sadarbojoties izveidoja dizaina darbu – Adventes vainagu, kuru skolēni izmantos savas skolas interjera papildināšanai Ziemassvētku gaidīšanas laikā.

 


Valmieras_nedzirdigo_skola.jpg23.novembrī pie mums viesojās Rīgas internātvidusskolas bērniem ar dzirdes traucējumiem kolēģi. Interesantās un profesionālās sarunās norisinājās pieredzes apmaiņa starp skolām. Ciemiņi atzinīgi novērtēja Cēsu internātpamatskolas – attīstības centra direktora Zigmunda Ozola lielo ieguldījumu skolas attīstībā, materiālās bāzes pilnveidē un atbalsta sniegšanu Vidzemes reģiona vispārizglītojošo skolu bērniem, vecākiem un pedagogiem. Starp skolām izveidojās cieša sadarbība arī nākotnē.

 


5_skola.jpg22.novembrī Cēsu internātpamatskolas – attīstības centra pedagogi, lai celtu savu profesionalitāti devās  pieredzes apmaiņa vizītē uz Rīgas 5.internātpamatskolu – attīstības centru. Paldies skolas direktorei Ilutai Vilnītei par silto uzņemšanu. Pedagogi dalījās pieredzē ar jaunākām mācību metodēm darbā un sadzīvē bērniem ar speciālām vajadzībām.  Ikviens pedagogs ieguva  idejas materiālās bāzes papildināšanai, metožu pielietojumu, ko izmantot savā darbā


IMG_9493.JPG

15.novembrī visa skolas saime pulcējās svinīgajā pasākumā “Manai Latvijai 100”.

Skolēni, kuri ar savu mācību darbu, aktīvu piedalīšanos dažādos pasākumos skolā un ārpus tās ir mūsu skolas lepnums, saņēma diplomus un balvas.

IMG_9546.JPGGan skolas saimi, gan viesus bērni iepriecināja ar skaistu koncertu.

Skolas pagalmā visus pārsteidza krāšņais salūts.

Un kā jau svētkos – mielojāmies ar pašu gatavoto kūku

 


IMG_9334.JPG14.novembrī 7.a klase starptautiskā e-Twinning projekta ietvarā apmeklēja Jelgavas Pet-Baltija plastmasas pudeļu pārstrādes rūpnīcu. Mēs uzzinājām daudz ko jaunu, kā piemēram, pārstrādes produkti tiek sūtīti uz 12 Eiropas valstīm. Darbojāmies un vērojām ķīmiskās laboratorijas darbu- kā nosaka plastmasas sastāvu. Ieguvām 4 veidu paraugus skolai.

 


Latvijai_100.jpg

Darot lielus un mazus darbus, pirmsskolas grupu bērni un kolektīvs gatavojas Latvijas 100. dzimšanas dienai. Pavasarī, apmeklējot Pasaules latviešu mākslas centru, guvām ideju par segas darināšanu Latvijas simtgadei. Nu tā ir tapusi un tiek arvien papildināta ar jauniem, krāsainiem darbiņiem. „Latvija sākas ar mums pašiem, ar mūsu domām, darbiLatvijai_100_2.jpgem” – tā aizsākas raksts par mūsu skaisto segu laikrakstā „Druva”.

Mūsu darbi turpinās. Dienu pirms svētku koncerta kopā ar vecākiem gatavojām lielo kūku. Nākamajā dienā vecākus iepriecinājām ar svinīgu un sirsnīgu koncertu. Šo brīnišķīgo svētku sajūtu katrs paņemsim līdzi uz mājām. Ilgu mūžu Latvijai!

 


 

Mikeldiena_2018.jpg

8. novembrī mūsu pirmsskolas grupu kolektīvi iejutās saimnieku lomā, sagaidot Cēsu 2. pamatskolas Vecīšus jeb Mārtiņbērnus. Kopā dejojām, dziedājām, viesus cienājām ar upeņu ievārījuma maizītēm, cepumiem un āboliem

 


Martindiena_Aiga_2018.jpg8. novembrī 1. - 4. klašu skolēni pulcējās uz Mārtiņdienas pasākumu Mazajā zālē. Visi bija maskās: gan vecāku sarūpētās, gan pašu gatavotās. Skolēni ar savām skolotājām, mūzikai skanot, ienāca zālē, izrādīja savas maskas cits citam. Skolotāja Jūlija uz ekrāna parādīja nelielu prezentāciju par Mārtiņdienu, tās tradīcijām un svinēšanu. Tad visi devās ķekatās.

Skolotājas iejutās saimnieču lomās un katrā klasē kā mājā ar dažādiem uzdevumiem un rotaļām sagaidīja Mārtiņbērnus. Skolotāja Sandra vadīja “Gadskārtu rotaļu”. Skolotājas Dagnija un Gunta bija sarūpējušas uzdevumu, kurā bija jāsaliek tautasdziesmas teksts pareizā secībā un jāpielīmē pie plakāta.

Savukārt skolotājas Aigas vadībā bērni darināja Mārtiņdienas gaili. Pie skolotājas Jūlijas vajadzēja no kastaņiem salikt Mārtiņa zīmi. Savukārt es 1. un 2. klases Mārtiņbērniem uzdevu mīklas, bet 3. un 4. klases skolēniem bija jāsaliek no divām daļām ticējumi un jāmin krustvārdu mīkla.

Kad visi uzdevumi bija veikti, atkal pulcējāmies zālē. Ar kopīgu rotaļu pavadījām Mārtiņdienu, bērni saņēma saldās balvas par piedalīšanos. Pēc tam cienājāmies ar pīrāgiem un tēju. Gatavošanās pasākumam un pats pasākums deva gandarījumu par paveikto gan skolēniem, gan skolotājām


ekskursija_2_2018.jpgGaidot Latvijas 100. dzimšanas dienu, 6. novembrī pirmsskolas grupas „Sprīdīši” zinātkārie bērni devās uz Cēsu vēstures un mākslas muzeju, kur muzejpedagogs Evita Muceniece pastāstīja par Latvijas karoga vēsturi.

Visi kopā gatavojām svētku rotājumus – karodziņu virteni, dziedot himnu, uzvilkām karogu mastā. Ar labiem vēlējumiem Latvijai piepildījām Latvijas kontūras veidolā darinātu trauku, tad baudījām veselīgu svētku cienastu. Pasākuma izskaņā mums bija iespēja, uzkāpjot pils tornī, paraudzīties uz mūsu skaisto pilsētu no augšas.


DSCF4089.JPGSkolā palikušie skolēni, brīvdienas pavadīja tuvojošos svētku gaisotnē. Sestdien rīkoja konkursu “Latvijas viszinis”, lika uz laiku Latvijas puzli.

Svētdien cepa svētku kūku. Vakarā devās Lāpu gājienā no Skolnieku rotas pieminekļa līdz Lejas kapiem, Pils parkā vēroja multimediālu priekšnesumu “Latvija esam mēs paši!” un nolika svecītes Latvijas kontūrā.

Vakara izskaņā zīmēja, rakstīja par redzēto, uzklāja svētku galdu un izgaršoja pašcepto svētku kūku


Matrtini_2018.jpgRudens Cēsu internātpamatskolā-rehabilitācijas centrā ir darbīgs gadalaiks! Pirmsskolas grupu bērniem ļoti patīk šajā laikā iejusties Mārtiņbērnu lomā. Kā jau kārtīgi latvieši, mēs dziedam, dejojam, ejam latviešu tautas rotaļās, maskojamies, atceramies Mārtiņdienas ticējumus.

Nu mēs zinām-ziemai vārti vaļā!


ekskursija_5_kl_2018.jpg1.novembrī 5.klases skolēni devās ekskursijā uz Latvijas galvaspilsētu Rīgu. Bija iespēja gan uzzināt ko jaunu, gan apskatīt Rīgu pirms svētkiem, gan izklaidēties.

Skolēni pārbaudīja savu fizisko sagatavotību, lēkājot pa batutiem, cīnoties uz baļķa “Jump Space”. Visiem patika cīkstēties.

Nākamais bija “Dzelzceļa muzeja” apmeklējums. Bija interesanti, jo varēja pabūt citā laikā, citā gadsimtā, kad tikko sāka pārvietoties ar vilcieniem. Skolēniem bija iespēja iekāpt dažāda laika vilcienos. Bērnus pārsteidza vecie telefoni, senie vilcienu vagoni.

Vakarā Dailes teātrī skatījās izrādi “Planēta Nr.85”. Izrādē notiek pārceļošana laikā, galvenā sižeta intriga norisinās sapnī, kas galveno varoni pārceļ vēl tālākā pagātnē – uz 1985.gadu. Bērniem patika aktieru spēle un dekorācijas.

Diena bija gara, bet piedzīvojumiem un pozitīvām emocijām bagāta

b_d_2018.jpgDzimtās vietas mīlestība sākas ar bērna mīlestību uz savu ģimeni, mājām un dzimto pusi.

Latviju veido mūsu domas un darbi.

Kad vējš aizpūtis krāsainās koku lapas straujās Gaujas ūdeņos, sākam gatavoties Latvijas dzimšanas dienas sagaidīšanai.

Pelēkajā 5.novembra rītā “Sprīdīšu”grupas bērni ar lielu rūpību un aizrautību gatavoja rotājumus, pie viņu krūtīm uzziedēja pašu rokām darinātās krāšņās svētku piespraudes.

Lepnums par padarīto rotāja grupas bērnu sejas!