logo_facebook.jpg

­

­ ­

­Skolas_uznemsana2019.jpg­­ ­


Izlaidums_2019.jpgSveika, vasara!
Sirsnīgā un pacilātā gaisotnē Cēsu internātpamatskolā-attīstības centrā aizvadīta mācību gada pēdējā diena. Klases stundā tika pasniegtas pateicības katram skolēnam gan par mācību sasniegumiem, gan arī par attieksmi pret sevi un citiem, labu smaidu, grāmatu lasīšanu, slinkuma pārvarēšanu.
Pēc klases stundas visa skolas saime pulcējās pasākumu zālē. Klātesošos uzrunāja skolas direktors Zigmunds Ozols. Skolēniem tika pasniegti mācību olimpiāžu un konkursu diplomi. Bibliotekāre Elīna Āboliņa sumināja čaklākos lasītājus.
Noslēgumā pie skolēniem viesojās Latvijas hip hop apvienības "Kontraflovs" dalībnieks Artūrs Rikmanis, sniedza bērniem saistošu performanci, kā arī veidoja diskusiju par hip hop mūzikas pirmssākumiem, mūzikas industriju Latvijā. Fotografējas ar skolēniem, sniedza autogrāfus un atbildēja uz dažādiem ar tēmu saistītiem jautājumiem.
Lai droša, saulaina, interesantiem piedzīvojumiem bagāta un labām emocijām piepildīta vasara!
Cieņā, Daiga


teatris_2019.jpg29. un 30. maijā 4.klases skolnieces Adriana un Aleksandra stāstīja pasaku “Apburtā princese” pirmsskolēniem un 1.-4.kl. skolēniem. Īpašos pasakas tēlus veidoja skolotāja Krista un 9.klases skolniece Viktorija.

Lai visiem pasakains brīvlaiks!

 


­pargajiens_cirulisi.jpgOtrdien, 28. maijā, plkst. 16.00 čaklākie skolas bibliotēkas grāmatu lasītāji 2. mācību pusgadā devās pārgājienā uz Cīrulīšiem.
Ceļā bija dažādi uzdevumi, kurus visiem vajadzēja izpildīt. Katrs skolēns bija vienā no piecu krāsu komandām. Kad visiem 25 dalībniekiem, kas varēja tikt, bija savas krāsas zvaigzne, devāmies ceļā. Komandām pirmajā krustojumā, kamēr vēl nebijām aizgājuši pārāk tālu no skolas dārza, bija uzdevums - atpazīt dažādas dārzeņu sēklas.
Tālāk devāmies uz viesnīcas Santa mājīgo lapeni, kur komandām bija īpaša viktorīna par grāmatām, rakstniekiem un lasīšanu. Veicās labi, jo skolēni bija atjautīgi un zinoši. Tālāk devāmies uz Cīrulīšiem. Lai kāpšana kalnā būtu vieglāka, raitāka un jautrāka, katrai komandai bija jānodzied dziesma, kaut arī lija lietus, un gabaliņš jālec uz vienas kājas.
Veiksmīgi tikuši Cīrulīšu kalnā, devāmies uz Žagarkalna rotaļu laukumiņu, uzkodām desu maizes un izšūpojāmies, kamēr visi bija atpūtušies.
Noslēgumā devāmies atpakaļ uz skolu, kur bibliotēkā katru gaidīja mazs pārsteigums.
Lai būtu pārgājiens un pārsteigums, mūs iepriecināja skolotājas Ingrīda un Laine ar savu klātbūtni un atbalstu.
Lai mūsu skolā būtu labi grāmatu lasītāji, paldies jāsaka visām skolotājām: Līgai,Dagnijai, Guntai G., Ievai, Sarmītei K., Ivetai, Jūlijai, Aigai, Jolantai, Ingrīdai, Inetai, Judītei, Iritai, Guntai S., Innai, Sandrai, Sigitai, Sanitai, Lainei, un arī logopēdēm, kas visu gadu mudinājušas skolēnus lasīt. Paldies par mūsu kopīgo darbu!


­gada_noslegums.jpg4.a klases pavasara ekskursija
Tuvojoties gada noslēgumam 4.a klases skolēni devās ekskursijā uz Valmieras muzeju. Mūs sagaidīja mākslas skolotājas, kuras lika izvēlēties zīmējumu un uzzīmēt ar speciāliem flomāsteriem uz iepriekš sagatavota krekliņa. Zīmējumi izdevās visnotaļ jauki un interesanti.
Netālu no muzeja, kuģīša kapteinis mūs veda ceļojumā pa Gauju. Braucot ar kuģīti, kapteinis mūs iepazīstināja ar tuvākās apkārtnes vēsturi.
Tālāk devāmies uz zemnieku saimniecību “Vīnkalni”, kur piedalījāmies paši savas picas izgatavošanā un baudīšanā. Ekskursija izdevās interesanta un dažāda.


5_6_sk.jpg5_6kl_lek.jpg5. – 6. klašu skolēni devās uz PKS “Straupe” , lai uzzinātu par uzņēmuma darbības pamatprincipiem u­n profesijām piensaimniecības nozarē.
Ražošanas vadītājs Rolands Jomerts skolēniem pastāstīja, kā notiek piena savākšana, pārstrāde un produkcijas realizācija. Tika sniegta informācija par produkcijas uzglabāšanu, fasēšanu piebilstot, ka produkcija tiek piegādāta klientiem visā Vidzemē un citur Latvijā. Uzņēmums iztirgo produkciju pats savos firmas veikalos un tirdzniecības vietās. Piena pārstrādes uzņēmuma ražotā produkcija ir augsti novērtēta un pieprasīta Latvijā.
Lektors atzīmēja, lai veiksmīgi strādātu un ievērotu piena pārstrādes tehnoloģiju ir ļoti nozīmīgas matemātikas, fizikas un ķīmijas zināšanas. Uzņēmuma speciālists iepazīstināja ar piena pārstrādes uzņēmumā esošajām profesijām un izglītības iespējām. Skolēni uzņēmuma speciālistam uzdeva interesējošos jautājumus.
Pasākuma noslēgumā bija iespēja degustēt un novērtēt bagātīgi piedāvāto piena pārstrādes uzņēmuma produkciju. Pārliecinājāmies, ka ražotājiem iedvesmas un izdomas netrūkst, radot jaunus piena produktus. Par visgaršīgāko skolēni un skolotājas atzina bumbieru un ingvera jogurtu.


maijs_karjera1.jpgMaija mēnesī mūsu skolas skolēni varēja piedalīties divos Eiropas Savienības fonda projekta Nr.8.3.5.0/16/I/001 „Karjeras atbalsts vispārējās un profesionālās izglītības iestādēs” Karjeras attīstības atbalsta pasākumos.
Rīgā Ķīpsalas starptautiskajā izstāžu centrā 7. - 9. klašu skolēni apmeklēja Nacionālo jauno profesionāļu meistarības konkursu “Skills Latvia 2019’’.
maijs_karjera2.jpgPasākumā bija iespēja vērot jauno profesionāļu meistarības konkursu, kurā piedalījās 129 konkursanti un demonstrēja savas prasmes, veicot nozares ekspertu sastādītus darba uzdevumus. Jaunie profesionāļi sacentās tādās nominācijās, kā skatlogu dizains un noformēšana, tērpu dizains, frizieru darbi, restorānu serviss, smago spēkratu remonts un apkope, mobilā robotika u.c.
maijs_karjera3.jpgApmeklētājiem tika piedāvāta iespēja izzināt vairāk nekā 30 dažādas profesiju darbību un profesionālās prasmes – robežsargu, zobārstniecības māsu, deju skolotāja, multimediju producenta, restauratora asistenta u.c.
Interaktīvā veidā “Karjeras kafejnīcā”, izmantojot modernas tehnoloģijas, varēja uzzināt vairāk par darba tirgū nepieciešamajām prasmēm un izglītības iespējām. No pasākuma skolēni atgriezās ar daudzpusīgiem iespaidiem un ierosmi vairāk pievērst uzmanību savas nākotnes plānošanai.


­ henna.jpgSkolēnu vārdā vēlamies pateikt paldies skolotājai Kristai par skaistajiem un mākslinieciskajiem hennas zīmējumiem. Neviens netiek atraidīts, katram tiek dāvāts ļoti jauks un unikāls dabiskais tetovējums, lai vasaras sagadīšana būtu raibāka.

 


Darza_svetki2019.jpg23. ­maijā CI-AC čaklākie palīgi ar savām skolotājām svinēja dārza atklāšanas svētkus. Katrai klasei iepriekš tika izveidota sava dobīte, kurā sasēt un sastādīt, ko pašiem tīk. Skolotājas atklāja savus dārznieka talantus. Īpašs paldies skolotājām Sarmītei K., Aigai, Innai, Judītei, Ingrīdai un pirmsskolas skolotājām Antrai, Dacei, Inesei, Lienei, Dinai, Sarmītei, Zigrīdai, Astrīdai, Ellai, Irēnai un Ivetai, kas iedvesmoja bērnus tā, ka visiem iepatikās piedalīties dārza darbos. Liels paldies arī sk. S. Gaiķei un S. Verpelei par sēkliņām. Mīļš paldies vecākiem par atbalstu! Paldies arī skolas saimniekam Valdim par atbalstu katrā jautājumā. Paldies direktoram Zigmundam Ozolam par dārza veidošanas atbalstīšanu.
Pasākuma ieejas biļetes bija aprocītes – taurenīši, bitītes, ziediņi, zirnekļi, kaķīši – tie, kas ciemojas dārzā. Visi sadalījāmies piecās grupās un devāmies iestādīt katrs savu ābelīti, bumbieri vai pīlādzi. Kad darbs bija paveikts, katra komanda nodziedāja savu dziesmiņu, lai kociņš augtu ātrāk, būtu stiprāks un raženāks. Tālāk devāmies uz dārzu, apskatīties savas dobes – bet dārzs bija aizslēgts! Šķūnītī, kurā glabājam darbarīkus, kāds bija noslēpis daudzas atslēgas. Komandu uzdevums bija atrast īsto atslēgu. Nebija ilgi jāgaida un atslēga tika atrasta – paldies Ričardam Jackovskim par acīgumu. Iekļuvuši dārzā, pamanījām, ka ābeles zied, taču vienai ābelei jau nogatavojušies āboli. Tas liecina par to, ka mūsu skolas dārzs ir patiešām īpašs.
Kā zinām, dārza darbos ir nepieciešams arī liels spēks. To pārbaudījām virves vilkšanas sacensībās. Noslēgumā cienājāmies ar ceptām desiņām un ledus tēju, bet kā īpašu pārsteigumu - cienājāmies ar pašgatavotiem olu groziņiem, dzērveņu-ķiršu rolbiskvītu un pīlādž-kūku. Liels paldies čaklajiem pavāriem – Naurim Aleksejevam, Vanesai Eltermanei, Alīnai Ignatjevai, Unai Valcei, Dāvim Jekumam
Labam noskaņojumam DJ’a lomu bija uzņēmies Linards Megris – paldies par to!
­ Tiksimies ražas novākšanas svētkos!


­

Mates_diena_2019.jpg

 

 

10.maijā mūsu skolā svinēja Mātes dienu. Lai iepriecinātu savas māmiņas un omītes svētkos, bijām sagatavojuši dziesmas, dejas, sirsnīgus dzejoļus un iespaidīgu akrobātikas priekšnesumu. Sirsnīgā gaisotnē pavadījām kopā būšanas mirkļus. Pēc koncerta varēja aplūkot bērnu veikumu pulciņos

 


­ara_izglitiba_2019.jpgCeturtdien, 23. maijā 3.b klases skolēni piedalījās Āra izglītības dienā.Skolē­niem ļoti patīk pētīt dabu un darboties svaigā gaisā Aicinām arī citas skolas mācību gada noslēgumā pēc iespējas vairāk izmantot apkārtējās vides daudzveidīgos resursus! Tas ir ne tikai veselīgi, bet arī ļoti aizraujoši, radoši un palīdz skolēniem attīstīt visdažādākās prasmes.


pavasaris_2019.jpgŠogad pavasaris iegadījies ļoti silts, tāpēc 4.a klases skolēni mājturības stundu pavadī­ja skolas dārzā. Sākumā skolēni izvēlējās darbarīkus (kapļus, grābekļus, lāpst­u). Izveidojot dobes, tika sasēti zirņi, gurķi, burkāni, sastādīti mazie sīpoliņi. Dārzu kārtīgi salaistījām un priecājāmies par paveikto.


­

­Cienasts_2019.jpgPirmsskolas grupu bērni vēlējās savus vecākus un vecvecākus iepriecināt ar pašu gatavotu cienastu. Tāpēc 8.maija pēcpusdienā viesojāmies pie skolotājas Kristas Apinītes, lai kopīgiem spēkiem tiktu pie smaržīgiem, garšīgiem kēksiņiem.

Koncerts_2019.jpg

 

9. maijā  pirmsskolas saime kopā ar saviem mīļajiem dziedāja, spēlēja teātri un muzicēja svētku koncertā


Zemessardze_2019.jpg4. maijā, visai ģimenei pulcējoties pie svētku galda, atzīmējām Latvijas Republikas Neatkarības atjaunošanas dienu. Cēsu kauju simtgadi pieminot, 8. maijā pirmsskolas grupu „Mārītes” un „Sprīdīši” bērni un skolotājas viesojās pie Zemessardzes 27. kājnieku bataljona zemessargiem. Majors R. Bāliņš un kapteinis T. Skuja iepazīstināja ar karavīram svarīgu ekipējumu, ko varējām apskatīt un pielaikot, aplūkojām arī tehniku, kādu izmanto karavīri. Karavīram jābūt drosmīgam, jārūpējas ne tikai par savām lietām, bet arī par biedriem, - to bērni pieminēja, pārrunājot redzēto.


Skolasdarzs2019.jpg8. ­maijā sākām sēt un stādīt Skolas dārzā. Paldies par vecāku, skolēnu un skolotāju atsaucību, sagatavojoties un piedaloties pirmajā dārza darbu dienā! Stādījām kartupeļus 18 vagas, sējām bietes 2 vagas un burkānus 1 vagu. Palīgu bija daudz, tādēļ darbs gāja raiti. Paldies par atbalstu!
Vēl ir sagatavotas dobes 2 x 3 metri katrai klasei, pirmsskolas grupiņām un skolotājiem. Tās atrodas no siltumnīcas uz skolas pusi. Tādēļ vecāki tiek aicināt dot saviem bērniem stādus un sēklas, lai dārzs kļūtu košs, pamanāms un rudens pusē pārsteigtu mūs visus, bet visvairāk jau tos, kas būs piedalījušies, jo raža pienāksies katram sava izaudzētā!
Visi laipni aicināti pievienoties Skolas dārza veidošanā! Cerot uz sadarbību, būsiet mīļi gaidīti Skolas dārza atklāšanas piknikā 23.05. plkst. 17.00 skolas pagalmā!
Zināšanas mēs varam iegūt dažādi, bet vislabāk- darot! Visu rudeni un ziemu zināšanas esam smēlušies grāmatās un veidojot prezentācijas par dažādām tēmām, bet nu pienācis laiks tās izmantot - darot!

­


­Mamindiena2019.jpg

­


Vecaku_skolina_2019apr.jpg

­

Šī gada 17.aprīļa pēcpusdienā notika 1.-4. klašu “Vecāku skoliņas” kārtējā, noslēdzošā nodarbība, kuru organizēja 4. klases skolotājas Jolanta, Aiga un Ingrīda. Šoreiz tēma bija Lieldienas. Vecāki kopā ar saviem bērniem veidoja dekorus svētku galdam, gatavoja pildītas Lieldienu oliņas. Ciemos ieradās īstais Lieldienu zaķis ar paša krāsotām olām. Viņš kopā ar bērniem un vecākiem gāja rotaļās un piedalījās olu ripināšanas sacensībās. Svētku noskaņā visi kopā cienājās un veica uzdevumu par Lieldienu ticējumiem un jauki sarunājās. Paldies visām mammām, vecmāmiņai un brālim par bērnu atbalstīšanu!


Radosas_darbnicas_2019.jpgŠī gada aprīlī sākās radošo darbnīcu pēcpusdienas Informācijas centrā un Bibliotēkā.No 16.00 līdz 18.00 skolēniem ir iespēja radoši izpausties veidojot dažādus dekorus sev un citiem. Šoreiz tās ir naglu glezniņas, vērptas ar diegiem. Bērni cītīgi strādā un radoši darbojas veidojot savus īpašos mākslas darbus. Ļoti iepriecina skolēnu pacietība un rūpīgums, veicot šos sarežģītos ­un grūtos darbiņus. Liels paldies ikvienam, kas mūs visus pārsteidz ar degsmi piedalīties radošā darbībā un jauki pavadīt laiku kopīgās sarunās.

­


2019. gada 11. aprīlī­ pulcējāmies Pasākumu zālē, lai vērotu mūsu skolas Talantus. 13:30 mūs ar saviem talantiem pārsteidza 1-4. klašu skolēni, bet 16:30 5-9. klašu skolēni.Skolēni bija ļoti gatavojušies šim pasākumam, zālē valdīja jautra atmosfēra. Pasākuma noslēgumā notika Talantu apbalvošana. Apbalvoja gan pasākuma dalībniekus, gan tos Talantus, kuri piedalījās „Jautrajās stafetēs” un veiklās datorrakstīšanas sacensībās.

Mums katram ir kāds talants – zīmēt, dziedāt, dejot, vingrot vai darīt jebko citu. Katra lieta, kas mums padodas, varbūt ir īsts talants. Bet talants ir arī jāattīsta. Tas nav tā vienkārši ‘’hop”, un man viss izdodas. Daudzus no talantiem, kas piemīt mūsu skolēniem, nav iespējams parādīt uz skatuves.Šie talanti darbojas aizskatuvē. Novēlu, lai katrs no mums atrod savu talantu, attīsta to un kāpj augstāk panākumu kalnā. Paldies!

Cēsu internātskolas-attīstības centra skolēnu pašpārvaldes prezidente Arita Mieze­
Zivjaudzetava_04_19.jpg­10.aprīlī, pirmsskolas grupas „Sprīdīši” bērni devās mācību ekskursijā uz zivju audzētavu „ Brasla”. Tur zivju audzētāja Sandra Brūdere, mūsu Annikas un Fēliksa omīte, pastāstīja par zivju audzēšanu, barošanas īpatnībām. Uzzinājām, ka ūdens temperatūra un zivju mazuļu vecums ietekmē barošanas režīmu. Zivju audzētavā audzētie zivju mazuļi maijā tiek ielaisti Gaujā. Redzējām lašu, taimiņu mazuļus, mazas un milzīgas stores, varavīksnes foreles, nēģus.

Datorprasmes_04_19.jpg Datorprasmes mūsdienās ir būtiskas ikvienam, strādājot darba vietā vai esot mājās. Izcilas un labas datorlietotāja prasmes nepieciešamas gandrīz ikvienā mūsdienīgā profesijā, tādēļ svarīgi tās apgūt, nostiprināt un papildināt skolas laikā.
4. aprīlī norisinājās “Veiklās datorakstīšanas” konkurss, kurā skolēni centās iejusties datora operatora lomā. Konkursā piedalījās trīspadsmit 5-9. klašu skolēni. Uzdevums bija ātri un precīzi ievadīt datus datorā. Pārsteigumu dalībniekiem sagādāja “aklās” rakstīšanas uzdevums, kuru skolēni veica ar aizsietām acīm. Tas dalībniekos kas raisīja dažādas emocijas, taču dalībnieki lieliski tika galā ar šo uzdevumu. Apkopojot rezultātus, konkursa uzvarētāji 5-6. klašu grupā ir Jānis Logins, Una Valce un Alīna Ignatjeva, 7.-9. klašu grupā Elvīra Popoviča , Aleksandra Ovčiņņikova un Agnese Lauva. Konkurss skolēnos radīja vēlmi attīstīt 10 pirkstu rakstīšanas un “aklās” rakstīšanas metodes. Ceram uz atsaucību piedalīties konkursā arī nākamajā gadā!


Gramata_diena.jpg 2. aprīlī. Starptautiskajā bērnu grāmatu dienā skolas bibliotēkā 43 pirmās līdz sestās klases skolēni piedalījās konkursā “Mans mīļākais bērnu grāmatu varonis”. Skolēni zīmēja, krāsoja, nozīmēja no grāmatām un attēliem internetā. Visvairāk pārsteidza un iepriecināja rūpīgi un radoši darbi:1. klasē skolēnu - Daniela, Ramons, Markusa D., Markusa P., Melānijas, kā arī Montas darbi, 2. klasē - Sintijas, Alises P., Andreja, Kerijas, Kristapa un Mārtiņa varoņi, 3. klasē - Denisa, Marka, Terēzas un Jura zīmējumi, 4. klasē Kristiānas, Aleksas, Adriānas, Maijas, Elīnas un Reiņa radošie zīmējumi, bet 6. klasē Dāvja J. darbs.
Paldies konkursa dalībniekiem!
Bibliotekāre


Mult_diena.jpg Zināms, ka bērniem patīk skatīties multiplikācijas un animācijas filmiņas, taču, kā tās top un kādas profesijas pārstāvji piedalās filmiņu veidošanā, pastāstīt skolā bija ieradušies biedrības “Multenkulten” pārstāvji. Animatoru stāstījumu uzklausīja 1.–5. klašu skolēni skatoties, fragmentus no animācijas filmas “Lupatiņi”. Bērni uzzināja, kā top filmiņas tēls, piebilstot, ka filmu mākslinieks, ne tikai zīmē tēlus un fonu filmām, bet var būt arī bērnu grāmatu ilustrators, scenogrāfs, un grafiskais dizainers. Pastāstīja, ka filmiņas tēlam kustību piešķir animators, izskaidroja, kā notiek animācijas krāsošana un kā tiek pievienota mūzika un ierunāts teksts. Skolēni uzzināja, ka bieži multiplikāciju varoņu teikto ierunā bērni. Viesi iepazīstināja arī ar režisora, operatora, skaņu režisora un producenta profesiju darba specifiku un dažādām animācijas tehnikām.Nodarbību otrajā daļā skolēni paši izmēģināja darboties stop motion un zīmētās animācijas tehnikās Pedagogi guva idejas un ierosmi, kā pilnveidot mācību un brīvā laika pavadīšanas iespējas skolēniem.


Rakstins_marts1.jpg 21. martā 5.- 9. klašu skolēni pulcējās Karjeras pēcpusdienas pasākumā ar nosaukumu “Atnāc un uzzini”. Pasākuma ietvaros skolēni tikās ar Cēsu Tehnoloģiju un dizaina vidusskolas direktoru Guntaru Zvejnieku, kurš iepazīstināja ar aktualitātēm skolā, aicināja apmeklēt atvērto durvju dienu 23. un 27. aprīlī. Šīs skolas audzēknis dalījās pieredzē, ko guvis piedaloties, vietējos un starptautiskajos profesionālo skolu konkursos. Smiltenes tehnikuma skolotāja Maiju Jančevska sniedza vizuālo informāciju par tehnikuma mācību vidi, iespējām apgūt programmas, pilnveidot sevi un pavadīt brīvo laiku. Informēja arī par iespējām apgūt arodizglītību Alsviķu teritoriālajā struktūrvienībā. Pasākuma dalībniekus priecēja audzēknes muzikālais sveiciens. Ar savas dzīves pieredzes stāstu dalījās Ilze Andersone, kura nemitīgi meklē iespējas savas personības attīstīšanā. Stāstījums uzrunāja un ikvienam lika padomāt par dzīves piedāvātajām iespējām un izaicinājumiem. Pasākuma otrajā daļā 8.,9. klases skolēni stāstīja par vēroto un pieredzēto Ēnu dienā, iepazīstot projekta vadītāja, viesmīļa, fotogrāfa, pirmsskolas audzinātāja, galdnieka un mežstrādnieka profesijas. Atbrīvotu atmosfēru radīja 5., 6. klašu iestudētās anekdotes un 7. klases muzikālais priekšnesums “Mammu es gribu”. Pasākuma noslēgumā folkloras kopas ORE dalībnieki vadīja rotaļas, radot prieku un jautrību, parādot iespēju, kā pavadīt savu brīvo laiku


ZZC.jpg YESSS! APSVEICAM - JŪSU KLASE IR IEKĻUVUSI PUSFINĀLĀ!
Mums ir tāds prieks paziņot jums šos jaunumus, apsveicam! :) Atgādinām, ka arī šogad Pusfināls norisināsies digitālajā vidē – tepat, ZZČ mājaslapā. Lai tiktu uz lielo Finālu, jāizpilda visi uzdevumi – tie ir pieejami sadaļā Pusfināls. Lai veicas!


20.marts_ciemosanas.jpg Šā gada 20. martā mūsu skolu apciemoja bijusī mūsu skolas skolniece Sindija Bierne, kuru nu jau 3 gadus mācās Anglijā. Meitene pavadīja visu pēcpusdienu tiekoties ar skolēniem un skolotājiem. Vakarā viņa piedalījās angļu valodas pulciņa aktivitātēs- spēlējām spēli "Atmini filmu!".Sindija angļu valodas pulciņam dāvināja saldumus. Liels paldies viņai par to!


Gruppa19marts.jpg 19. martā 7.- 9. klases meiteņu deju grupa "Vīzija" vadītāja Sanita Ceriņa piedalījās XXIII integratīvajā mākslas festivālā "Nāc līdzās". Izcīnīja iespēju piedalīties koncertā Rīgā VEF Kultūras un tehnikas pilī.


konference_2019.jpg Cēsu internātpamatskolā – attīstības centrā 12. martā norisinājās konferencē par bērna ar uzvedības grūtībām integrēšanu skolā. 150 Vidzemes reģiona pedagogi un speciālisti dalījās diskusijās ar Latvijā vadošajiem bērnu aizsardzības, psihiatrijas un psiholoģijas speciālistiem. Dalībnieki pauda atzinīgas atsauksmes, par konferences laikā iegūto pieredzi, uzsverot ka ļoti vērtīgi uzklausīt speciālistu padomus un gūt lietderīgu informāciju, lai izprastu problēmuzvedības cēloņus, iespējamos risinājumus, reālās darbības praksē.
Paldies lektoriem Jānim Pāvulēnam, Ņikitam Bezborodovam, Dacei Dolacei, Elizabetei Gustsonei, Ivetai Lukjanovai un Zintai Biseniecei par izbrīvēto laiku un ierašanos Cēsīs!


pogu_vakars_2019.JPG7. martā skolas saime un 9. klases skolēnu vecāki, radi, draugi pulcējās skaistā pasākumā – “Pogu vakarā”. Šī ir viena no skolas tradīcijām!
9. klases skolēni dalījās atmiņās par savu bērnību un skolas laiku, jo pavisam drīz pārkāps skolas slieksni un dosies tālāk. Uzdevumā “Es dzīvoju skaistā pasaulē” viņi pateicās saviem vecākiem, skolotājiem par atbalstu, iedrošināšanu, kopā pavadīto skolas laiku.
Paldies skolotājām: Daigai Ducenai, Edītei Leimanei, Sandrai Sietiņai, Lainei Vilnei, Dainai Rencei, Indrai Silai, Kristai Apinītei, kā arī 8. klasei par apsveikumu un visiem, kas palīdzēja, lai pasākums paliktu atmiņā


smilsu_kino.jpg Trešdien 6. martā, projekta „SKOLAS SOMA”, ietvaros skolā pie sākumskolas skolēniem viesojās interaktīvā izbraukuma nodarbība „Smilšu kīno - smilšu aplikācija”
Mērķis šim nodarbībām – nodrošināt interaktīvas nodarbības ar bērnu iesaisti daudzveidīgās smilšu mākslas tehnikās.
Darbošanās notika divās telpās, kurās skolēni aktīvi, atraktīvi darbojās ar un pa smiltīm. Katras nodarbības ilgums – 40. minūtes.
Vienā vērojām mākslinieces priekšnesumu/ paraugdemonstrējumu, kuram bija savs stāsts, kas par stāstu, to vajadzēja atminēt. Bērni uzmanīgi vēroja un protams zīmējumos varēja saprast, ka tiek lasīta grāmata. Turpinājumā smilšu kīno spēle ar mēmā šova elementiem un bērnu iesaistīšanos zīmējot smiltīs dažādus dzīvniekus, pasaku varoņus, profesijas un grāmatas. Kā mums gāja ar atminēšanu – pēc mākslinieces teiktā, nevienā skolā, kur viņi ir viesojušies, neviena komanda netika līdz grūtākai pakāpei – grāmatā. Mums tas izdevās. Urā!
Otrā telpā darbojāmies praktiski, izvēloties kartiņu un to izkrāsojām sev vēlamajās krāsās izmantojot krāsotās smiltis.
Šajā dienā skolēni saņēma ļoti daudz pozitīvu emociju un prieku visai atlikušai dienai. Ne tikai mēs sākumskolas skolēni un skolotājas bijām priecīgi par iespēju radoši darboties un izpausties, bet arī nodarbības vadītāji pauda savu prieku par iespēju ciemoties mūsu skolā – atsūtot ceturtdien e-pastā vēstuli ar pateicības vārdiem par silto un jauko uzņemšanu.


runasanas_k0nkursss_2019.jpgSkaļās lasīšanas sacensības ir lasīšanas veicināšanas konkurss, kura ietvaros katrs skolēns iepazīstina klausītājus ar savu izvēlēto grāmatu, skaļi un izteiksmīgi, 3 minūtes lasot fragmentu klausītājiem un žūrijai.

Jau no pagājušā gada oktobra 5. un 6. klases skolēni mūsu skolā bija mudināti izvēlēties sev tīkamu grāmatu, lai februārī varētu piedalīties Skaļās lasīšanas konkursā skolā. Sīvā cīņā par uzvarētājiem tika atzīti: Una Valce, Jānis Logins un Dāvis Jekums no 6. klases, bet no 5. klases - Kristaps Bahmanis, Emīlija Samoviča, Dāvids Anaņjevs un Elīza Ārne. Uzvarētāji tikās vēlreiz finālā. Skolas žūrijas komisija atzina, ka uzvarēt pelnījuši - Una Valce, Jānis Logins un Elīza Ārne, tādēļ viņiem bija iespēja piedalīties Skaļās lasīšanas reģionālajā finālā Cēsu Centrālajā bibliotēkā 6. martā.

23 dalībnieku konkurencē viņi pārstāvēja mūsu skolu godam. Jāpiemin arī skolotājas Iritas Dvinskas ieguldītais lielais darbs, sagatavojot lasītājus. Una lasīja fragmentu no Māra Runguļa grāmatas “Kaķu ģenerālis”, Jānis bija izvēlējies Holija Blekas un Kasandras Klēras grāmatu ”Dzelzs pārbaudījums”, bet Elīza – Evas Ibotsones grāmatas“Ceļojums uz Amazoni” fragmentu.

Pasākuma noslēgumā iedvesmojoši bija žūrijas pārstāves Gunas Rukšānes teiktie vārdi, ka tad, kad jūs lasiet grāmatu skaļi, lasiet tā, it kā lasītu kādam - mazajai māsai vai brālim, draugam, tētim vai mammai - lai to varētu saprast jebkurš. Katrs dalībnieks saņēma diplomu un balviņu par piedalīšanos. Šogad kā labākā lasītāja Cēsu reģionā tika atzīta un kronēta Santa Solovjova no Stalbes vidusskolas.

Domājot par nākamā gada Skaļās lasīšanas sacensībām, ceturto un piekto klašu skolēni,arī jums būs iespēja pārstāvēt mūsu skolu! Sāciet gatavoties!!!


runas_k0nkurss_2019.jpg6.martā uz skatuves runas konkursu pulcējās 60 skolēni no dažādu klašu grupām. Konkursā piedalījās bērni un jaunieši no vēsturiskā Cēsu rajona visiem novadiem.

Mūsu skolu pārstāvēja Arita Mieze 8.kl, Hedviga Mieze 7.kl., Samanta Oša 7.kl.. 7.-12.kl. runātāju konkurencē visas meitenes saņēma II pakāpes diplomus


florbols_2019.JPGŠī gada 5.martā mūsu skolā notika florbola turnīrs. Cīnījās Rolanda Rimšas komanda ar Linardu Megri, Jāni Ozoliņu, Kārli Rudzīti pret Dina Fūrmaņa komandu ar Nauri Aļeksejevu, Nauri Renmani un Adrianu Ļvovu. Uzvarēja Rolanda Rimšas komanda. Bija jūtams liels skatītāju atbalsts, kas iedrošināja un uzmundrināja spēlētājus.


ziluks_2019.jpgŠī gada 7.martā mūsu skolas Mazajā zālītē viesojās Cēsu Centrālās bibliotēkas Bērnu nodaļas vadītāja Lāsma Vasmane – Mašina ar muzikāli literāru stundu “Zīļuks, Burtu meitiņa un citi draugi Margaritas Stārastes dzimšanas dienu svin!” Pasākumā piedalījās pirmsskolas grupiņas un 1. – 4. klases skolēni un skolotājas. Kopā dziedājām visiem zināmas dziesmas, skatījāmies multfilmu “Zīļuks” un klausījāmies interesantus stāstus par to, kā Margarita Stāraste sākusi zīmēt. Sakām lielu paldies bibliotekārei Lāsmai par aizraujošo literāro stundu!


Gudrs_vel_gudraks_2019.JPG

Šī gada   5. martā notika otrais “Gudrs, vēl gudrāks” konkurss -  šoreiz 1.- 4.klasei. Konkursu vadīja Keita Geriņa un “Gudrs, vēl gudrāks” pirmā konkursa uzvarētājs – Jānis Logins. Dalībnieki šoreiz bija Melānija Sovere, Ralfs Svitka un Ramona Krupenko no 1.klases, Oļegs Lapiņš, Kerija Briška un Daniels Bogdanavičs no 2.klases, Ēvalds Šņoriņš, Juris Logins un  Lāsma Zemīte no 3.klases, Reinis Silavs, Matīss Afanasjevs un Ralfs Miklāvs no 4.klases. Pēc spraigiem un aizraujošiem 4. kārtu jautājumiem, uzvaru guva 3.klases skolnieks Ēvalds Šņoriņš. Kārtu starpbrīžos skatītājus un dalībniekus izklaidēja filmas “Ledus sirds” un “Troļļi” fragmenti, kuriem daudzi dziedāja līdzi – gan lieli, gan mazi. Šoreiz muzikālie viesi bijām mēs paši - gan dziedot (4., 5. un 6. klases meitenēm un zēniem) gan spēlējot ģitāru (Laine Vilne un Elīna Āboliņa). Pasākumu fotografēja Jānis Vilmanis un Daniels Ignatjevs

­