• logo_facebook.jpg  ziemassvetki_2017.jpg15. decembrī Cēsu internātpamatskolas – attīstības centra pirmsskolas grupu „Sprīdīši” un „Mārītes” bērni ciemojās Cēsu centrālajā bibliotēkā, kur piedalījās muzikāli literārajā stundā par rūķiem „Zem Lielā rūķa mices”. Rūķu krustmāmiņa un rūķītis Kikī pastāstīja par rūķiem – to dažādību, vecumu, dažādas rūķu gudrības. Kopā ar rūķiem dziedājām, rotājām piparkūkas, gājām rotaļās. Satikām arī Ziemassvētku vecīti, par ko bērni īpaši priecājās


  biblioteka_2017.jpg

   

  12. decembrī pirmsskolā ieviesām jaunu tradīciju - īsi pirms Ziemassvētkiem sanākt kopā bērniem, vecākiem un skolotājām. Mūzikas noskaņās radošajā darbnīcā tapa balti svētku rotājumi, kas iepriecinās gan pašus, gan ciemiņus


  frizierstunda_2017.jpeg

  11. decembrī skolas Mazajā zālītē visi interesenti varēja apmeklēt "Frizierstundu".

  Profesionāla friziere pastāstīja par matu kopšanu un higiēnu. Meitenes darbojās praktiski, veidojot dažādas frizūras


  ziemsvetki.jpg

   

  Brīnumu gaidot....


  IMG_7922.JPG

   

  4.decembrī skolēni un skolotāji pulcējās skolas pasākumu zālē, lai kopīgi iedegtu pirmo Adventes sveci


  zaao_2017.jpg29. novembrī Cēsu internātpamatskolas – attīstības centra pirmsskolas vecuma bērni tikās ar skudriņu Urdu. Sarunās, šķirojot atkritumus un pildot uzdevumus, nostiprinājām zināšanas par dažāda veida atkritumiem, to šķirošanas nepieciešamību, uzzinājām par iepakojumiem, kas nav pārstrādājami. Liekot atkritumus tiem paredzētajos konterineros, varam saudzēt dabas resursus un dzīvot tīrā vidē.


  Psihologi_1.JPGCēsu novada pašvaldības aģentūras “Sociālais dienests” piedalās Vidzemes plānošanas reģiona projektā “Vidzeme iekļauj”. Tā ietvaros 29. novembrī pie mums viesojās aģentūras “Sociālā dienesta” direktore Iveta Sietiņsone, ģimeņu nodaļas vadītāja Dace Ekerte un atbalsta nodaļas pilngadīgām personām vadītāja Inga Kārkliņa. Ciemiņi tika iepazīstināti ar atbalsta pasākumiem, kurus attīstības centrs sniedz bērniem ar speciālām vajadzībām, viņu vecākiem un pedagogiem. Atzinīgi novērtēja attīstības centra darbu un tika iepazīstināti ar atbalsta kabinetiem.


  Mans_sturitis_Latvijas.jpg

   

  15. novembrī, tuvojoties Latvijas 99. dzimšanas dienai, Cēsu internātpamatskolā - attīstības centrā noslēdzās literāro darbu konkurss „Mans stūrītis Latvijas”

  Vairāk >>


  IMG_7908.JPG16.novembrī notika Latvijas Republikas proklamēšanas dienai veltīts pasākums

  „Daudz laimes, Latvija!”


  svetku_torte_2017.jpg

   

   

   

  Radot svētku noskaņu, "Sprīdīši", "Mārītes", "Bitītes", turpina iesākto tradīciju- kopīgi gatavo svētku kūku


  vecaku_skolina_valsts_svetki_2017.jpg

  14.novembra pēcpusdienā 1.- 4. klašu vecāki un bērni kopā ar skolotājām Jolantu Vanagu un Modrīti Skrastiņu Valsts svētku noskaņā aizvadīja Vecāku skoliņas pirmo nodarbību. Katrs pagatavoja svētku lukturīti. Pašu rokām tapa arī svētku kūka. Kopīga pasēdēšana pie uzklāta galda visiem radīja īstu svētku sajūtu. Paldies tiem vecākiem, kuri šoreiz piedalījās Vecāku skoliņas nodarbībā!


  Lacplesa_diena_2017.jpg

   

   

   

   

   

  Lāčplēša dienā arī mūsu skolēni nolika svecītes Latvijas kontūrā, cenšoties atrast savu dzimto vietu tajā


  sensoras_istabas_atklasana.jpg10. novembrī Cēsu internātpamatskolā – attīstības centrā sen gaidīts notikums – sensorās istabas atklāšana. Par šo istabu priecājas mūsu skolas bērni, un pavisam noteikti, drīz to izbaudīs bērni no citām Vidzemes reģiona izglītības iestādēm. Izsakām milzīgu pateicību skolas direktoram Zigmundam Ozolam un sponsoriem Rietumu Bankas Labdarības fonda vadītājai Laurai Cimmerei, SEB bankas Cēsu filiāles vadītājai Ingūnai Mihaļovai un SIA “Recro” vadītājam Raimondam Aplokam, par lielo ieguldījumu sensorās istabas tapšanā, kur bērni var relaksēties un stiprināt veselību.


  zim_pulc_2017.jpgZīmēšanas pulciņā ne tikai zīmē, bet arī iepazīstas ar Latvijas un pasaules mākslas notikumiem. Šoreiz apskatījām Andra Vītoliņa gleznu izstādi "Urbānā poēzija" Cēsu koncertzāles galerijā, noslēgumā nedaudz laiku atlicinot arī sportiskām aktivitātēm Maija parkā


  Matrtindiena_2017.jpg3., 4. klases skolēni Mārtiņdienā viesojās Maizes mājā, Liepas pagastā. Kopā ar saimnieci mācījāmies pazīt labību, no graudiem veidojām latviskās zīmes, minējām mīklas un cepām pīrāgus.

  Klētī pie saimes galda dzērām siltu tēju un ēdām tikko no krāsns izņemtus pīrāgus.

  Garšoja lieliski!


  vacu_val_2017.jpg17. oktobrī Cēsu internātpamatskolā - attīstības centrā norisinājās vācu valodas pēcpusdiena. Pozitīvā un sirsnīgā atmosfērā 5.- 9. klašu skolēniem bija iespēja piedalīties dažādos konkursiņos saistībā ar vācu valodu, kā arī darboties dažādās darbnīcās. Noslēgumā labākie skolnieki saņēma diplomus, Gētes institūta dāvātās balviņas, un skolas sarūpētos saldumus


  zaoo_2017.jpg8. novembrī ZAAO projekta ietvaros pirmsskolas grupa „Sprīdīši” devās uz Reģionālo atkritumu apsaimniekošanas centru Daibe, lai izprastu un meklētu risinājumus, kā ar savu rīcību un paradumu maiņu, varam ietekmēt savu veselību, sakoptas vides un dzīvnieku pastāvēšanu.

  Redzot lielos atkritumu kalnus, sapratām, ka ikviens varam būt atbildīgs par notiekošo un nolēmām pievērst lielāku uzmanību tam, kā pareizi šķirot atkritumus.


  Patversme_2017.jpg4.novembrī 5.-9. klašu skolēni uzsāka savu piedalīšanos skolas projektā "100 labie darbi Latvijai" ar došanos uz Cēsu dzīvnieku patversmi, lai izvestu pastaigā suņupuiku Daili. Jaunāko klašu skolēni jau regulāri rūpējas par suņuka Mora pastaigām


  20171017_155954.jpg

   

   

  8.klase savā rudens ekskursijā apmeklēja Raunu. Iepazināmies ar ražotnēm “Latvijas ķiploks”, “Raunas lauktehnika”, priecājāmies par Staburagu un senajām Raunas pilsdrupām, viesojāmies zemnieku saimniecībā “Jaunieviņas”, kas ražo dažādas sukādes, nodarbojas ar putnkopību un audzē savvaļas zirgus.


  Līdz 10.novembrim notiek skolas literāro darbu konkurss “Mans stūrītis Latvijā”

  Nolikums >>


  Lapsans.jpg

   

   

  2017.gada 31.oktobrī 1.-9.kl.skolēni piedalījās skolas bibliotekāres Elīnas Aboliņas iecerētā pasākumā "Dzeja mūzikā", kura īpašais viesis bija komponists, dziedātājs, dzejnieks Aivars Lapšāns


  rudens_aktivitates_2017.jpgJau vairākus rītus sajūtam tuvojamies ziemas elpu, tomēr skatoties uz mūsu mazo "Bitīšu" radošajiem darbiņiem vēl priecājamies par rudeni.
  Bitīšu grupā adaptācijas periodu vieglāku padarīja montesori vide ar iespējām dažādi izpausties. Bērni darbojās ar dažādiem dabas un veidošanas materiāliem, ko gatavojām paši (sāls mīkla). Grupā ir iespēja daudzveidīgi izpausties mākslā, ko bērni ar prieku izmanto. Priecājamies par bērnu skaistajiem darbiem!


  Dina_Montesori_konference.jpg

   

  13.oktobrī bija iespēja piedalīties starptautiskajā konferencē «Bērns ar īpašām vajadzībām: diagnostika, terapija, integrācija, iespējas un robežas».
  Lepojamies, ka mūsu skolā jau 4 pedagogi ir ieguvuši Montesori pedagogu diplomus un 2 pedagogi šogad uzsāka mācības.
  Konferencē Dinas Sopules - Ķieģeles prezentācijas tēma bija " Bērns ar īpašajām vajadzībām Montesori vidē – Cēsu internātpamatskolas - attīstības centra pieredze"


  1_klase_Julija.jpg

  19. oktobrī 2. a.,b. klases skolēni devās izmēģināt savas rokas kārumu gatavošanā, mūs laipni uzņēma "Vinetas un Allas Kārumlādē". Bērni guva neaprakstāmas emocijas un baudu, garšojot pašu gatavotos kārumus


  karikaturu_skola_2017.jpgAr dziļu interesi un patiesu prieku 7.-9.kl. un 1.- 6.kl. skolēni piedalījās karikatūrista Bruno Baha vadītajā meistarklasē 2017.gada 19.oktobrī


  20171018_155356.jpg

   

   

  18.oktobrī Cēsu internātpamatskolas - attīstības centra informātikas skolotāja Jūlija Sildare un 6.klases skolniece Hedviga Mieze, apmeklēja IT nozares uzņēmuma "Draugiem Group" biroja atklāšanu


  iesvetibas_2017.JPGJau piekto gadu mūsu skolā norisinās piektklasnieku iesvētīšana.Gaidot iesvētību dienu, “piecīšiem” bija uzdots mājas darbs – sagatavot priekšnesumus, kuros izpaustos viņu talanti. 12.oktobra pēcpusdienā 5. klases skolēni pulcējās skolas zālē, viņus sagaidīja 6.- 9.klašu skolēni, kuri, savukārt, bija sagatavojuši dažādus uzdevumus. Tika pārbaudīta skolēnu sadarbības prasme,veiklība, atjautība un intuīcija. Noslēgumā 5. klases audzēkņi deva zvērestu, soloties cienīt skolasbiedrus, skolotājus, mediķus un skolas darbiniekus, savu skolu vienmēr mīlēt, ko apstiprināja ar parakstu.

  Vēlam 5.klases skolēniem, lai veiksme un zināšanu apgūšanas prieks pavada katru mācību dienu!


  arodskola.jpeg

   

  11.oktobrī 7.-9.klases skolēni apmeklēja atvērto durvju dienu Cēsu Profesionālo vidusskolu. Karjeras nedēļa


  karjera_karlis_2017.jpeg

  10.oktobrī 7.-9.klases skolēni apmeklēja Cēsu Komunālo daļu un iejutās "Avanti" traktora vadītāja lomā


  interesu.jpeg

   

  Šīs nedēļas garumā 5.-9.klases skolēniem dotas plašas iespējas apmeklēt karjeras nedēļas pasākumus Cēsu pilsētā


  20171005_161129.jpg

   

  5.oktobrīar lielu sajūsmu arī 4.-7.kl.zīmēšanas pulciņš baudīja Kristīnes Luīzes Avotiņas gleznu izstādi "Ģimene"  Cēsu izstāžu namā


  IMG_7477.JPG4.oktobrī skolā  pirmsskolas izglītības grupās un sākumskolas klasēs notika tikšanās ar Valsts policijas Vidzemes reģiona pārvaldes Cēsu iecirkņa Kārtības policijas nodaļas inspektori Inesi Čonku. Inspektore ar bērniem pārrunāja par notiekumu ievērošanu drošībai uz ielas, mājās, pagalmā, sabiedriskās vietās. Tika uzsvērts un atgādināts, ka riteņbraucējiem nepieciešama aizsargķivere, izskaidroti iemesli, kāpēc tas ir tik nozīmīgi. Īpaši inspektore veltīja uzmanību uzvedībai un drošībai skeitparkā.

  Nozīmīgs sarunas daļas laiks tika veltīts  savstarpējām attiecībām ar skolas biedriem, pāridarījumiem (vardarbību),  katra atbildību par savu rīcību,  iespējamām sekām.
  Skolēniem atgādināja, ka uz ielas tumšajā diennakts laikā nepieciešams lietot atstarotājus  vai speciālās vestes.

  Sarunu noslēgumā inspektore I.Čonka kopā ar runci Rūdi (Rolands R.) un bebru Bruno (Adrians Atis Ļ.) noskaidroja, vai bērni  atpazīst ceļa zīmes.

  Paldies inspektorei Inesei Čonkai par sadarbību un atsaucību!


  Julija_2b_2017.jpg4. oktobrī 2. b. klases skolēni mājturības stundā gatavoja uzkodas, lai varētu starpbrīdī pacienāt septembra mēneša centīgākos skolēnus. Skolēniem bija priecīga diena, jo varēja iepriecināt citus


  Izstade_2017.jpg

   

   

  3.oktobrī 1.-3.kl.zīmēšanas pulciņa dalībnieki apmeklēja Kristīnes Luīzes Avotiņas gleznu personālizstādi "Ģimene" Cēsu izstāžu namā. 1.kl.skolēni iepazinās arī ar Cēsu Vēstures un Mākslas muzeja pamatekspozīciju


  mikeli_2017.jpg29. septembrī 1.-4. klašu skolēni svinēja Miķeļus, rudens saulgriežus. Sākumā visi miķeļbērni izgāja jauno tirgotāju pārbaudi, darbojoties redzes, dzirdes, ožas, garšas un taustes stacijās, labāk iepazīstot to, ko rudens tirgū var gan nopirkt, gan pārdot.

  Kad pārbaudījumi bija izturēti, gāja vaļā tirgošanās. Katra klase bija sarūpējusi un iekārtojusi savu tirgošanās vietu. Netrūka ne dārzeņu, ne ogu, ne sēņu, ne pašceptu gardumu. Nopirkt kāroto varēja tad, ja mācēja tautasdziesmas un ticējumus par Miķeļdienu un rudeni.

  Pasākuma sākumā un nobeigumā labi skanēja kopīgi nodziedātās dziesmas par Miķeli, labu un bagātu vīru


  karjera_2017.jpeg29.septembrī 5.-9. klases skolēni, kuriem interesē ugunsdzēsēja un glābēja profesija, apmeklēja Cēsu VUGD dienestu.Skolēni iepazinās ar modernajām telpām, tehnisko aprīkojumu, sporta zāli. Uzzināja sīkāk par to, kā kļūt par ugunsdzēsēju


  lellu_izrade_2017.jpg28. septembrī pirmsskolas grupu„Sprīdīši” un „Mārītes” bērni devās uz Priekuļu kultūras namu, kur vēroja Armanda Ekšteta režijā veidotuleļļu izrādi bērniem „Sarkangalvīte un vilks”. Izrāde lika aizdomāties par to, ka draudzība un katra paša attieksme pret apkārtējiem ir svarīga, ka vilks ne vienmēr ir tas ļaunais


  edieni_2017.jpg25. septembrī „Sprīdīši” iejutās pavāru lomā, gatavojot veselīgus dārzeņu salātus. Ēdām paši un dalījāmies ar „Bitītēm” un „Mārītēm”. Pārliecinājāmies, ka pašu gatavots ēdiens ir visgaršīgākais


  ekskursija_sept_2017.jpg21.septembrī 17 čaklākie 2.-7.kl. zīmēšanas pulciņa dalībnieki devās mācību ekskursijā uz izstādēm - "Krievu mākslas zelta klasika. 19.gadsimts" "Rīgas Biržā", Latvijas Nacionālā mākslas muzeja izstāžu zālē "Arsenāls" Vijas Zariņas un Kaspara Zariņa personālizstādēm "Paralēli" un Latvijas mākslas akadēmijā Katovices Mākslas akadēmijas Grafikas nodaļas studentu un pasniedzēju darbu izstādi "Printed Matter". Pēc tam skolēni jautri pavadīja laiku jaunatklātajā Rīgas Centra Sporta kvartālā rotaļu laukumā.


  20170926_123749.jpgOktobra mēnesī Cēsu internātpamatskolā – attīstības centrā sāks darboties sensorā istaba. Telpa ir aprīkota ar speciālām iekārtām, kuras rada labvēlīgu vidi bērnu attīstībai. Bērnam tiek piedāvāta vieta, kurā ir iespējams mazināt trauksmi un bailes, hiperaktivitāti, nogurumu, miega traucējumus, attīstīt sensoro jūtīgumu un sīko motoriku, uzlabot uzmanības koncentrāciju, attīstīt radošumu un veicināt vēlmi izzināt apkārtni. Sensorā telpā bērniem ar speciālām vajadzībām, būs iespēja attīstīt prasmes un kopumā uzlabot dzīves kvalitāti.

  20170926_122236.jpg20170926_124103.jpg


  bernu_pasaule_pamatfoto.jpgMeitenēm vienmēr interesējusi mode. Tādēļ mūsu skolas 6.-9. klašu skolnieces devās ekskursijā uz Rīgu, lai iepazītos ar pasaules slavenā modes mākslinieka A. Vasiļjeva bērnu modes izstādi "Bērnu pasaule.18.- 20.gs". Dienas gaitā tika apmeklēts Rīgas porcelāna muzejs, Rīgas motormuzejs, kur var apskatīt 100 unikālus senos spēkratus. Ekskursijas nobeigumā skolnieces pabija ''Laimas" šokolādes muzejā.


  adazi_2017.jpg

   

  25.septembrī 3. klase devās ekskursijā uz Ādažu Čipsi ražotni un Latvijas Etnogrāfisko brīvdabas muzeju


  IMG_7419.JPG22.septembrī pirmsskolas un 1. – 9. kl. skolēni ar ritmisku rīta vingrošanu uzsāka  Olimpisko dienu 2017. Vēlāk bērni spēkojās jautrās stafetēs un citās sporta atrakcijās


  kursi_2.jpgSkolotāji arī mācās. No 18.septembra līdz 20. novembrim Cēsu internātpamatskolā – attīstības centrā tiek īstenoti pedagogu profesionālās kvalitātes pilnveides kursi ( A ) divās programmās. “Izglītojamā intelektuālās attīstības psiholoģiski pedagoģiskā izvērtēšana periodā no 7 līdz 12 gadu vecumam” un “Pedagoģiskā procesa plānošana un vadīšana izglītojamiem ar mācīšanās traucējumiem”. Atbildes Vidzemes reģiona vispārizglītojošo skolu skolotājiem sniedz mūsu skolas izglītības psiholoģes, Marte Meo terapeites Zinta Biseniece un Iveta Lukjanova, par bērnu attīstību veicinošiem elementiem un skolotāju iespējām klases vadīšanā. Ciemiņi piedalās stundu vērošanā un izvērtēšanā, iepazīstās ar jaunākām mācību metodēm caur radošām darbībām.


  biblioteka_2017.jpg20.septembrī 3.kl. un 4.kl. apmeklējaCēsu Centrālo bibliotēku, kur pasākumā "Dzejolis un tā tapšana" tikās ar dzejnieku, mūziķi Andri Akmentiņu.

   


  Rielstini_2017.png8.septembra pēcpusdienā skolēni un skolotāji no visām Latvijas malām, tuvākām un tālākām skolām, pulcējās“Riekstiņu” pagalmā, lai noskaidrotu uzvarētājus Jāņa Jaunsudrabiņa 140. dzimšanas dienaiveltītajā literāro darbu un ainavu konkursā, ko organizēja muzejs “Riekstiņi” un Jāņa Jaunsudrabiņa biedrība.


  8. septembrī Cēsu internātpamatskolā – attīstības centrā norisinājās Latvijas strēlnieku cīņām Nītaures apkārtnē pēc Mazās Juglas kaujām veltīta konference. Lai sekmētu patriotisko audzināšanu un tēvzemes mīlestību, popularizētu latviešu strēlnieku vēsturi, pievērstu uzmanību kaujām, kas notika Nītaures – Allažu apkārtnē 1917. gada septembrī vecāko klašu skolēni iepazinās ar tā laika vēstures materiāliem, ieročiem un karavīru ekipējumu. Skolēni ar lielu interesi aplūkoja ekspozīciju un uzdeva jautājumus vienības karavīriem

  berni_pie_lozmeteja.jpglozmetejs.jpgberni_ar_lodem.jpg


  12a.jpg8. septembrī biedrība “Latviešu Strēlnieku apvienība” mūsu skolā organizē konferenci “Latviešu strēlnieku cīņas Nītaures apkārtnē pēc M. Juglas kaujām” 

  Vairāk >>>


  skola_reklama (2).jpg

   


   

  dalijas.jpg

  Rudeni, rūgto pīlādžu laiks....

  ....Atļauj man košai kā sarkanai kļavai

  Spoguļoties dzidrumā tavā.....

  ....Ļauj man gar peļķēm smaidot iet garām,

  Labu domāt un labu darīt,

  Ļauj man ar stingru un vēsu roku

  Trakajam lapkritim galvu noglaust

  Un, kad atkal cīruļi zvanīs,

  Savu gaišumu atstāj tad manī...

  / Ā.Elksne /

   

  1.septembris - Zinību diena

  svinīgais pasākums skolas zālē plkst.10.00

  pēc pasākuma:

  • fotografēšanās
  • skolēniem - klases stunda
  • vecākiem - tikšanās ar Daci Medni (asoc. profes.)“Audzināšana var izdoties!”
  • 12.00 pusdienas

  1_sept_asteres.jpg

  Cien. skolēni un vecāki!

  31.augustā ierašanās skolā no plkst. 9.00

  • tikšanās ar internāta skolotājiem, administrāciju un medicīnas personālu

  24. augustā plkst. 9.00Cēsu novada pedagoģiski medicīniskās komisijas sēde notiks Bērzaines ielā 34, skolas telpās.

  100_9107 (2).JPG2017.gada 3.augustā Cēsu novada dome pieņēma lēmumu mainīt Cēsu internātpamatskolas - rehabilitācijas centra nosaukumu uz nosaukumu Cēsu internātpamatskola - attīstības centrs ar 2017. gada 1. septembri

   


  logo.gif23.augustā plkst.10.00 Valsts pedagoģiski medicīniskās komisijas sēde notiks Rīgā, Merķeļa ielā 11.

  Izbraukšana plkst. 8.00 no skolas pagalma

  Arhīvs 2016./2017. m.g.(1. daļa)

  Arhivs 2016./2017. m.g.(2. daļa)

  Arhīvs 2015./2016. m.g.(1. daļa)

  Arhivs 2015./2016. m.g.(2. daļa)